HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Oslavenkyni k stošestým narozeninám přišel popřát i hejtman Jiří Štěpán

09.02.2018
HRADEC KRÁLOVÉ - Kdyby na narozeninovém dortu Hedviky Trutnovské hořely svíčky, už by se tam nevešly. Nejstarší obyvatelka hradeckého Domova U Biřičky oslavila už 106. narozeniny. Poblahopřát jí ve čtvrtek přišli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a náměstek pro sociální oblast Vladimír Derner.
Oslavenkyni k stošestým narozeninám přišel popřát i hejtman Jiří Štěpán | Foto: Královéhradecký kraj
Hedvika Trutnovská se narodila jako občanka Rakousko-Uherska. Zažila dva císaře a jedenáct prezidentů. Svůj hlas odevzdala i při poslední prezidentské volbě. Má dva vnuky, tři pravnoučata a tři prapravnoučata.

"Přeji oslavenkyni, ať jí vydrží zdraví a chuť do života. Paní Trutnovské kdysi věštba předpověděla, že se dožije 106 let. Věřím, že se předpověď mýlila a toto číslo ještě zdaleka není konečné," popřál hejtman Jiří Štěpán.

"Obdivuji její fyzickou i duševní svěžest. Paní Trutnovské bych popřál, aby jí tato vynikající kondice vydržela a vyzařovala z ní radost ze života jako dosud," doplnil náměstek Derner.

Stošestiletá seniorka celý život pracovala jako tkadlena, poslední tři roky před důchodem však toto povolání opustila a našla si nové - v elektrárně. Nyní již 11 let žije v Domově U Biřičky, s oblibou luští křížovky nebo dokonce štupuje ponožky. Ráda si dá šálek kávy nebo si pochutná na slaných tyčinkách.

Domov U Biřičky zřizuje Královéhradecký kraj jako svoji příspěvkovou organizaci, jejímž úkolem je provozování pobytových služeb sociální péče a to v souladu se zákonem o sociálních službách. Je to největší pobytové zařízení pro seniory v Královéhradeckém kraji a jedno z největších v republice. Celkem 214 zaměstnanců tu pečuje o 340 klientů.

V Hradci Králové hořel byt od elektroinstalace

Celkem čtyři jednotky požární ochrany likvidovaly v pondělí dopoledne požár v bytě v Pouchovské ulici v Hradci ...

Workshop hodnotil dopady rozvoje průmyslové zóny

22.05.2018 | Z regionu

KVASINY - Druhý ze série workshopů zaměřených na rozvoj obcí a regionů se včera uskutečnil v Kulturním domě v Kvasinách. Setkání se starosty okolních ...

Hradecký orchestr zvítězil v celostátní soutěži základních uměleckých škol

22.05.2018 | Z regionu

HRADEC KRÁLOVÉ - Líheň mladých talentů klasické hudby. I tak můžeme přezdívat Královéhradeckému kraji. Do národního kola celostátní soutěže základních ...

Po dopravní nehodě v Černilově museli hasiči vyprošťovat

18.05.2018 | Krimi

U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali dnes kolem 6. hodiny ranní profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolná jed ...

Na polygonu měřily síly reprezentace všech 14 krajů

18.05.2018 | Z regionu

HRADEC KRÁLOVÉ - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové, Vocelova 1338 pořádala ve dnech 16. - 17. 5. 2018 celorepublikovou ...Středa 23.5.2018
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.