HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Koncert Le Jardin des Plaisirs - Hradec Králové

Kdy:
Úterý 22.11.2016 od 19:30 hod
Kde:
Obchodní akademie (Rudolfinum) Aula býv. Ústavu hluchoněmých, Hradec Králové
Účinkující:
Sdílet:

Další z koncertů cyklu Hradecká nokturna se koná v nově zrekonstruované aule Obchodní akademie na Pospíšilově třídě. Netradiční prostor hradeckého Rudolfina, bývalého Ústavu hluchoněmých rozezní koncert Le Jardin des Plaisir.
V "Zahradě potěšení" ("Le Jardin des Plaisirs") se před námi odehraje komorní milostné drama - příběh v době vleklých francouzsko-anglických válek zapovězené lásky vznešené anglické lady Lavinie a urozeného francouzského rytíře de Tourville, jejichž ušlechtilý cit je podroben nejedné zkoušce a odříkání.

Účinkují:
PLAISIRS DE MUSIQUE: Laila Cathleen Neuman (Velká Británie) - zpěv, Jean-Sébastien Beauvais (Francie) - zpěv, Marta Kratochvílová - renesanční příčná flétna/traverso, Jan Čižmář - loutna, theorba, umělecký vedoucí

Program:
V komponovaném programu zazní úryvky z divadelních her Pierra Corneille, Edmonda Rostanda, Williama Shakespeara i milostných dopisů Jindřicha VIII. a Pierra Abélarda, písně Josepha-Chabanceaua de la Barreho, Henryho Purcella, Marca-Antoinea Charpentiera, Johna Ecclese, Johna Dowlanda a Henryho Lawese, rámované instrumentálními skladbami Jindřicha VIII., Orazia Vecchiho, Alessandra Orologia a dalších, většinou anonymních skladatelů.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí32,385110855103