HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Pláže i favely aneb Krásná i odvrácená tvář Jižní Ameriky - Hradec Králové

Kdy:
Pátek 21.09.2018 od 18:00 hod
Kde:
ClubCafé Pessoa, Československé armády 543, Hradec Králové
Pořadatel:
Sdílet:

V rámci pravidelného Diskusního klubu Čaj o šesté se společně s přednášejícím Josefem Potočkem podíváme se do oblasti východního pobřeží od zálivu de la Plata po Rio de Janeiro.
Nejdříve navštívíme Buenos Aires, hlavní město Argentiny. Prohlédneme si centrum města s prezidentským palácem a budovou kongresu, podíváme se k hrobu slavné Evy Perónové, podnikneme výlet do pampy a do delty řeky Rio Tigre. Přes záliv si katamaránem uděláme jednodenní výlet do Montevidea, hlavního města Uruguaye, kde si prohlédneme hlavní pamětihodnosti. Pak se přesuneme vnitrozemí, do hraniční oblasti mezi Argen-tinou a Brazilií, k vodopádům Iguazú. Patří mezi největší vodopády na světě, prohlédneme si je z obou stran.
Navštívíme Ptačí park s nádhernými papoušky a podnikneme výlet do tropické džungle. V poslední části programu se podíváme do Rio de Janeira, jednoho z nejkrásnějších, ale i nejproblémovějších měst světa. Uvidíme všechny známé turistické atrakce: pláž Copacabanu, Cukrovou homoli s nádhernými výhledy na město, vrch Cordo-vado se světoznámou sochou Krista a další zajímavosti, mezi nimi i krásnou botanickou zahradu. S průvodcem se podíváme i do oblasti slumů, tzv. favel, které představují odvrácenou a nebezpečnou tvář města.

Vstupné zdarma!

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí62,342882156372