HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Blízký východ a Evropská unie - Diskuze Café Evropa Hradec Králové

Kdy:
Čtvrtek 20.02.2020 od 17:00 hod
Kde:
Literární kavárna Knihovny, Wonkova 582 , Hradec Králové
Pořadatel:
Sdílet:

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa, které pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR a Institut pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Europe Direct Hradec Králové a Eurocentrum Hradec Králové.
Hosty dalšího debatního podvečera s názvem "Blízký východ a Evropská unie - dokážeme přispět k uklidnění napjaté situace v regionu?" budou: Irena Kalhousová, politoložka a ředitelka Rady Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově a Jana Hybášková, velvyslankyně a zmocněnkyně Ministra pro styky s ESVA, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.
Moderátorem debaty bude Martin Vokálek, EUROPEUM Institute for European Policy.
Aktuální vývoj situace na Blízkém východě nabývá na intenzitě. Po vyhlášené porážce takzvaného Islámského státu se světoví politici chvíli těšili z úspěchu a mnozí obyvatelé Evropy věřili, že se situace na Blízkém východě uklidní. V posledních měsících však došlo nejprve k turecké ofenzivě v Sýrii a po novém roce byl při americkém útoku zabit přední iránský generál. Íránská armáda nedlouho poté sestřelila civilní letadlo se 176 pasažéry na palubě. Události v Íránu vyvolaly v regionu vlnu nepokojů, vzbudily obavy řady zemí a budoucí vývoj situace na Blízkém východě je velmi nejistý.
Jaké může mít potencionální vyostření konfliktu následky pro EU? Jakou roli v regionu hrají Spojené státy americké a jakou pozici mají státy Evropské unie? Zapojuje se EU přímo do řešení problémů? Jakou pozici a roli by měla mít Česká republika a jak se může napětí na Blízkém východě dotknout našich občanů? Nejen o tomto můžete v Hradci Králové debatovat s našimi hosty.
Pokud se chcete debaty zúčastnit, je potřeba se nejdříve zaregistrovat na: bit.ly/CafeEHK2.Registrace slouží pouze k organizačním účelům a není závazná.
Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na emailu debaty@cafe-evropa.cz.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí150,83694458008