HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Archeopark pravěku Všestary

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: Archeopark pravěku od Xmalm71 Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Archeopark pravěku Všestary je unikátní svým zaměřením a je jediným takto komplexně fungujícím archeoparkem v České republice.Cílem je návštěvníky seznámit s životem v pravěku prostřednictvím tzv. živé archeologie.Celý areál Archeoparku tvoří nejen budova expozice, ale i jeho venkovní část, tedy muzeum pod širým nebem s konstrukcemi pravěkých budov z doby kamenné, bronzové a železné.

Stálou expozici návštěvník zhlédne ve třech patrech budovy.
Kromě asi čtyři sta exponátů, jako jsou sekyry, pazourky, bronzové meče, přilbice, laténské rýče, klíče, mince a repliky stovek pravěkých předmětů, můžete vidět i jeskyně, hroby, důlní šachty, interaktivní tabule nebo obří model krajiny.
Kinosál archeoparku nabízí také videoprojekce k tématu pravěku.

Součástí projektu Archeoparku je také cyklostezka z Hradce Králové do Všestar s naučnými tabulemi na místních význačných archeologických lokalitách.
Archeopark pravěku Všestary nabízí bohatý program pro celou rodinu, pro školy a pro všechny nadšence pravěku. Nachází se nedaleko Hradce Králové, směrem na Jičín, v obci Všestary za hřbitovem.
Parkování je možné přímo u archeoparku.

Mapa:

Hradec Králové a okolí - další tipy na výlet


Muzeum hraček Stuchlíkovi - Nový Bydžov

Muzeum hraček Stuchlíkovi se poprvé otevřelo první adventní neděli roku 2018. Manželé Radek a Hana Stuchlíkovi se sběratelství věnovali více jak deset let. Jejich vášeň se rozrostla o neuvěřitelný počet exponátů, pro které již nebyl prostor. Proto se manželé Stuchlíkovi rozhodli otevřít muzeum hraček Stuchlíkovi.

Další info »

Hrad Potštejn

Zřícenina gotického hradu Potštejn leží na zalesněném kuželovitém návrší jihovýchodně od obce Potštejn ve východních Čechách. Hrad byl vybudován koncem 13. století Půtou z Potštejnu z rodu Drslaviců. V 16. století přestavěn a rozšířen Vilémem z Pernštejna, v 17. století opuštěn.

Další info »

Adršpach (hrad)

Zřícenina hradu Adršpach stojí na těžko přístupné skalní plošině Zámeckého vrchu ve výši 681 n.m. Jeho vznik můžeme datovat mezi lety 1320 až 1330. Stavebníkem byl nejspíše král Jan Lucemburský a hrad Adršpach měl zajišťovat jeho pozici v pohraničí.

Další info »

Muzeum východních Čech

Muzeum východních Čech se nachází na Eliščině nábřeží v monumentální budově postavené podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909 - 1912. Díky svému zajímavému architektonickému řešení a kvalitní výtvarné výzdobě byla budova muzea vyhlášena v roce 1995 Národní kulturní památkou.

Další info »

Zámek Blažkov

Barokní zámek byl vybudován v 1. polovině 18. století. Nachází se na okraji přírodního parku 1,5 km severně od obce Myštěves. V r. 1901 byl zámek přestavěn tehdejším majitelem, průmyslníkem rytířem Gastonem Malmannem ze Skřivan, do novorenesanční podoby. Zámek byl založen na obdélníkovém půdorysu. Vstupní strana zámku má v prvním patře rizalit s balkonem. Nad průčelím budovy je jednookenní štít s dvěma vázami po stranách.

Další info »

Zámek Sloupno

Barokní zámek Sloupno, postavený v letech 1740 až 1747 pravděpodobně dvorním stavitelem benediktýnů Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem, je významnou stavbou nacházející se ve stejnojmenné obci nedaleko Nového Bydžova v Královéhradeckém kraji. Zámek patřil až do roku 1948 benediktinům. Ve 20. století zámek silně zchátral ale v posledních letech jej soukromí vlastníci zdařile opravili.

Další info »
Úterý 18.6.2024
Královehradecký kraj
Další regiony »
Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR |
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes