HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Denní přírůstek nakažených koronavirem se v Královéhradeckém kraji snížil na třetinu

19.11.2020
V Královéhradeckém kraji se situace epidemie koronaviru pomalu zlepšuje. Zatímco koncem října byl denní přírůstek nakažených 1100 osob, nyní hygienici hlásí 400 nakažených denně.
Foto: kr-kralovehradecky.cz
"Situace je lepší a naštěstí se nenaplnily kritické scénáře o počtu hospitalizovaných v našich nemocnicích v polovině listopadu. Doufejme, že podle momentálních čísel zhoršení nepřijde ani ke konci měsíce. Musíme neustále řešit další problémy, které epidemie přináší. Pracovní skupina krajského krizového štábu se tento týden zaobírala například otázkou nakládání s těly zemřelých osob s covid-19. Personál pohřebních služeb je totiž stejně jako všichni zdravotníci vystaven riziku nákazy a je potřeba, aby hygienici upřesnili postupy při manipulaci se zemřelými," uvedl hejtman Martin Červíček.

Situace v nemocnicích se postupně lepší. Počet hospitalizovaných klesá a nemocnice hlásí i menší počet pozitivně testovaných.

"Dobrou zprávou je, že se snížil denní přírůstek počtu nakažených. Zatímco koncem října byl denní nejvyšší přírůstek 1100 osob, teď hygienici hlásí v průměru 400 nakažených denně. Křivka začala klesat a nyní jsme v podstatě na číslech ze začátku října," doplnil hejtman.

Důležitou otázkou je také zásobení ochrannými pomůckami. Zatímco při jarní vlně koronaviru byl hlavním problémem nedostatek ochranných pomůcek obecně, teď je situace jiná.

"Nemocnice i sociální zařízení jsou dostatečně zásobené, ale je potřeba řešit zásobení v následujícím období. Největší poptávka je po jednorázových rukavicích, kterých je nedostatek v celé České republice, a my pro naše zdravotníky musíme zajistit dostatečnou zásobu. Bez nich pracovat nemůžou," upřesnil hejtman Červíček.

Asi nejdůležitější otázkou příštích dnů zůstává chybějící personál v nemocnicích a sociálních zařízeních, kde vypomáhají studenti, dobrovolníci ale i vojáci.

"Chci poděkovat všem, kteří pomáhají tam, kde je to nejvíce potřeba. Děkuji studentům, kterých jen ve fakultní nemocnici pomáhá přes sto z celkových 240 v regionu. V celém kraji pomáhají také dobrovolníci. Ti mnohdy bez zištných důvodů působí v prvních liniích po boku zdravotníků a mají velký podíl na zvládnutí situace. Vedle toho děkuji všem složkám krajského integrovaného záchranného systému, který zůstává plně funkční a je připraven na další etapu epidemie. A v neposlední řadě patří obrovský dík všem zdravotníkům napříč jednotlivými obory v našich nemocnicích a také všem lékařům v terénu," ujistil hejtman Červíček.

V úterý 17. 11. bylo v Královéhradeckém kraji podle hygieniků 3894 aktivních případů nákazy covid-19. Nejvíce na Hradecku, Trutnovsku a Náchodsku. Celkem se už v kraji nakazilo přes 25 tisíc lidí. Aktuálně je s covidem-19 hospitalizováno v nemocnicích v regionu celkem 347 osob, z toho 75 je na jednotce intenzivní péče.

Zdroj: Královéhradecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Ministerstvo kultury: Díky spolupráci státu, krajů a měst se pevnostní města Terezín a Josefov dočkají revitalizace

Vláda včera schválila společný materiál Ministerstva kultury a Ministerstva pro místní rozvoj připravený v úzké spolupráci s Ministerstvem financí. Věnuje se revitalizaci pevnostních měst Terezín a Josefov. ...

Kulturní pracovníci ve vzdělávání zvýší svou odbornost a načerpají inspiraci v zahraničí

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - Desítky zaměstnanců z kulturně-vzdělávacích institucí z Královéhradeckého kraje vyjedou v nejbližším roce do zahraničí za prakt ...

Česká obchodní inspekce kontrolovala na východě Čech prodej alkoholu a tabáku nezletilým

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej alkoholických nápojů a tabákov ...

Obnovu Velkých lázní v Bělovsi odstartovalo zahájení stavby úpravny vody

Město Náchod zahájilo stavbu úpravny vody, která bude umístěna v přístavbě lázeňské budovy čp. 92 IDA v areálu Velkých lázní v Bělovsi. ...

ČEZ: Na oranžovém kole v Hradci Králové se šlapalo pro dobrou věc

Populární a oblíbená akce v Hradci Králové - Svátek vína na soutoku nabídla nejen pobavení, ale i pomoc potřebným. Návštěvníci mohli minutou šlapání n ...

Středa 27.9.2023
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes