HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

ŠKODA AUTO Kvasiny podporuje zájem o technické obory

19.02.2021
KVASINY - Výrobní závod společnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách zvyšuje své úsilí v motivaci žáků k volbě technických oborů. S rostoucím zájmem o elektromobily a rozvojem jejich technologií roste potřeba odborníků zvláště ve specializovaných oborech, jako je autoelektrikář. Ačkoliv se závod v Kvasinách řadí mezi největší zaměstnavatele v regionu, dochází zde k úbytku technických předmětů na středních školách. ŠKODA AUTO proto podporuje i vedení místních škol v opětovném zavedení oborů do vzdělávacích programů.
Foto: skoda-storyboard.com
Nejnovějším příkladem je spolupráce s Vyšší odbornou školou a Střední průmyslovou školou v Rychnově nad Kněžnou, díky níž získají žáci bližší informace o atraktivitě oborů souvisejících s elektrotechnikou. Česká automobilka se v rámci své společenské odpovědnosti zaměřuje na podporu technického vzdělávání dlouhodobě, a to od základních přes střední školy až po univerzity. V letech 2013-2020 investovala společnost do modernizace odborného vzdělávání více než 340 milionů korun.

"Nástup elektromobility představuje skutečnou revoluci v automobilovém průmyslu. ŠKODA AUTO jako jeden z nejdéle působících výrobců vozů si plně uvědomuje význam této změny i v přípravě kvalifikovaných specialistů," říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů. "Technické obory nesmí zůstat stranou, a proto ještě více prohlubujeme spolupráci se základními, odbornými i středními školami a žáky, studenty i pedagogy motivujeme k zájmu o tuto specializaci. Elektrotechnické vzdělání je nejen perspektivní, ale také nabízí možnosti pracovat s nejmodernějšími technologiemi."

ŠKODA AUTO se v okolí závodu v Kvasinách na podporu technického vzdělávání zaměřuje několika způsoby. Organizuje přednášky na školách a dny otevřených dveří přímo v závodě nebo se aktivně prezentuje na burzách škol. Nejnovější aktivitou je těsnější spolupráce s Vyšší odbornou školou a Střední průmyslovou školou v Rychnově nad Kněžnou, jejímž hlavním cílem je zvýšit zájem o obory související s elektromobilitou.

Jelikož aktuální situace nedovoluje osobní přítomnost zástupců automobilky na jednotlivých školách, připravila ŠKODA AUTO motivační video, které dává pedagogům i žákům volně k dispozici. Žáci mohou shlédnout nejmodernější technologie používané v závodu Kvasiny, doprovázené komentáři a rozhovory s vedoucími pracovníky. Cílem je informovat jak samotné žáky, tak rodiče i pedagogy o výhodách spojených se studiem technických oborů zaměřených především na elektrotechniku.

Odborníci na elektrickou výstroj naleznou uplatnění jak přímo ve výrobě, tak například v servisním zázemí - v obou těchto oblastech je již dnes vysoká poptávka po kvalifikovaných pracovnících s elektrotechnickým vzděláním. Absolventi elektro oborů tak mají vysokou šanci na získání pracovního místa s dlouhodobou perspektivou a řadou zaměstnaneckých benefitů, které českou automobilku dlouhodobě řadí mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele.

ŠKODA AUTO se v rámci své společenské odpovědnosti zaměřuje na podporu vzdělávání dlouhodobě, a to na všech úrovních: jen ve středním vzdělávání spolupracuje se 40 odbornými školami v ČR. Pro potřeby odborné výuky dodává nejmodernější pomůcky včetně podkompletů a vyřazených strojů a zařízení, tak i kompletních automobilů. Během posledních dvou let dodala vzdělávacím zařízením zdarma například motory, převodovky, akumulátory pro plug-in hybridní vozy, ale i elektrifikované automobily: ŠKODA CITIGOe iV, SUPERB iV a nejnovější elektromobil ENYAQ iV.

Pro učitele odborných předmětů zorganizovala automobilka také sérii školení na téma e-mobilita a plánuje v nich pokračovat rovněž v letošním roce. Studenti i pedagogický sbor díky tomu pracují s moderní technikou a využívají nejnovější poznatky odborníků, což přispívá jednak k atraktivitě výuky, jednak ke kvalitní přípravě budoucích specialistů na jejich povolání. Do modernizace odborného vzdělávání investovala ŠKODA AUTO v letech 2013-2020 více než 340 milionů korun.

Důležitou součástí spolupráce automobilky se školami jsou dále široké možnosti odborných stáží a praxí pro studenty středních, odborných i vysokých škol. Univerzitní absolventi se mohou přihlásit do tzv. Trainee programu, studentům doktorských oborů je pak umožněno psát disertační práce ve spolupráci přímo s experty působícími ve společnosti ŠKODA AUTO. Bližší informace o talentových programech jsou k nalezení na www.skoda-kariera.cz.

ŠKODA AUTO jako jeden z největších zaměstnavatelů v České republice považuje oblast vzdělávání za základní předpoklad dalšího rozvoje. Firemní ŠKODA AUTO Vysoká škola si vloni připomněla 20 let existence a zůstává dosud jedinou univerzitou v České republice, jejímž zakladatelem je velká nadnárodní společnost. Vedle toho automobilka ve svém odborném učilišti v Mladé Boleslavi vychovává mladé techniky a v moderním Vzdělávacím centru Na Karmeli nabízí svým zaměstnancům široké možnosti pro další osobní rozvoj i kariérní růst.

Zdroj: Škoda AUTO
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

V bývalých Vrbenského kasárnách v Hradci Králové vznikne největší přírodovědecká expozice v ČR

Královéhradecký kraj zahájil největší investici do kultury, a to dlouho očekávanou revitalizaci objektu bývalých Vrbenského kasáren, která se promění na novou muzejní budovu sloužící pro vědecké i kulturní účely. Stavební práce budou stát 341 ...

Pardubice a Hradec Králové hlásí další společné dokončené projekty

Pardubice tento týden přivítaly na dalším jednání klíčové partnery aglomerace. Program byl po čtvrt roce opět nabitý - projekty z oblasti dopravy, živ ...

České dráhy posílí vlaky na festival Rock for People v Hradci Králové

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat oblíbený hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cest ...

V Kostelci nad Orlicí začalo rozšiřování školního statku střední zemědělské školy

Královéhradecký kraj zahájil rekonstrukci budovy bývalých stájí pro praktickou výuku zemědělských oborů Střední zemědělské školy a Středního odborného ...

Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Nové Pace bude mít moderní dílny ve Vrchlabí

Královéhradecký kraj zahájil rekonstrukci vrchlabských dílen Střední školy strojírenské a elektrotechnické Nová Paka. Pro praktickou výuku učňovských ...

Středa 19.6.2024
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes