HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Zahájení modernizace nemocnice v Rychnově nad Kněžnou plánuje Královéhradecký kraj na jaře 2023

08.12.2022
Královéhradecký kraj úspěšně dokončil výběrové řízení na stavební část dostavby a modernizace nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Veřejnou zakázku získalo sdružení společností Geosan Group a Strabag, které stavbu provede za 756 milionů korun bez DPH. Stavební práce by měly začít na jaře roku 2023. Na projekt kraj požádal o státní dotaci ve výši 300 milionů korun.
Foto: kr-kralovehradecky.cz
"Modernizace a dostavba rychnovské nemocnice je jednou z nejdůležitějších investicí v rámci rozvoje průmyslové zóny na Rychnovsku. Její hodnota přesahuje 800 milionů korun a přinese centralizaci a zefektivnění lékařské péče, která bude na úrovni 21. století. Projekt byl ve fázi příprav dlouhé roky, a těší mě proto, že na jaře příštího roku konečně začneme s jeho realizací, a to i s finančním přispěním státu, které se nám podařilo v posledních dvou letech dohodnout," uvedl hejtman Martin Červíček.

Za stavební práce kraj zaplatí 756 milionů korun, další finance budou nutné na zajištění stavby, a také na vybavení a na zdravotnickou technologii. Dotaci ve výši 300 milionů korun kraji pošle Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Rozloží ji do dvou let, přičemž kraj obdrží 200 milionů korun v roce 2023 a v roce 2024 zbylých 100 milionů korun.

"Vláda v říjnu schválila změnu národního programu Podpory rozvoje regionů 2019+, jehož garantem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Díky státním prostředkům ve výši 300 milionů korun můžeme dlouho očekávanou modernizaci nemocnice zahájit. Dokončili jsme všechny administrativní kroky a podali žádost o poskytnutí této státní dotace," informoval náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast investic.

Finanční pomoc stát kraji poskytne na realizaci stavebních prací. Ty spočívají ve vybudování nového pavilonu urgentního příjmu - pětipodlažní přístavby stávajícího pavilonu DIGP, která v sobě zahrne urgentní příjem včetně třídění pacientů s vazbou na interní a speciální vyšetřovnu, zákrokový sál a sádrovnu, zázemí pro záchrannou službu, zázemí pro sanitáře, zobrazovací metody, ambulance chirurgické, ortopedické, interní se zázemím, oddělení odběrů, dále oddělení JIP, oddělení ARO, čtyři multioborové centrální operační sály s celým přidruženým provozem a lůžkové oddělení chirurgie a lůžkové oddělení ortopedie.

Zároveň dojde k rekonstrukci tří podlaží stávajícího objektu DIGP, kdy moderní interiér získají jednak hlavní vstup do objektu s nově řešenou vstupní halou, jejíž součástí bude recepce se zázemím, lékárna a bufet, ale také onkologický stacionář, ambulantní vyšetřovny s čekárnou, vyšetřovny endoskopie a centrální sterilizace. Obě budovy budou propojeny, čímž vznikne jeden multifunkční celek.

Projekt počítá také s novým objektem medicinálních plynů, novým energocentrem a také s úpravou zpevněných ploch, komunikací a inženýrských sítí, vybudování více jak 200 parkovacích stání.

V areálu rychnovské nemocnice už letos v letních měsících proběhly stavební přípravy, kdy kraj nechal zdemolovat skladovací objekt v blízkosti současného parkoviště. Uvolněné místo bude po odstranění objektu sloužit pro zařízení staveniště a v budoucnu jako parkovací plocha pro osobní automobily.

Přípravu, administraci a realizaci této významné investiční akce kompletně zajišťuje oddělení průmyslových zón krajského Centra investic, rozvoje a inovací.

Zdroj: Královéhradecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

V bývalých Vrbenského kasárnách v Hradci Králové vznikne největší přírodovědecká expozice v ČR

Královéhradecký kraj zahájil největší investici do kultury, a to dlouho očekávanou revitalizaci objektu bývalých Vrbenského kasáren, která se promění na novou muzejní budovu sloužící pro vědecké i kulturní účely. Stavební práce budou stát 341 ...

Pardubice a Hradec Králové hlásí další společné dokončené projekty

Pardubice tento týden přivítaly na dalším jednání klíčové partnery aglomerace. Program byl po čtvrt roce opět nabitý - projekty z oblasti dopravy, živ ...

České dráhy posílí vlaky na festival Rock for People v Hradci Králové

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat oblíbený hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cest ...

V Kostelci nad Orlicí začalo rozšiřování školního statku střední zemědělské školy

Královéhradecký kraj zahájil rekonstrukci budovy bývalých stájí pro praktickou výuku zemědělských oborů Střední zemědělské školy a Středního odborného ...

Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Nové Pace bude mít moderní dílny ve Vrchlabí

Královéhradecký kraj zahájil rekonstrukci vrchlabských dílen Střední školy strojírenské a elektrotechnické Nová Paka. Pro praktickou výuku učňovských ...

Úterý 18.6.2024
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes