HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Český rozhlas - Hradec Králové

Z regionu

Český rozhlas - Hradec Králové Zdroj: Český rozhlas - Hradec Králové |

Vladimír Burjánek: Zásadovost

10. 12. 2017 | Zásadovost je krásná vlastnost, ale může tomu, kdo ji důsledně uplatňuje, způsobit časem řadu nepříjemností. Zásadovost má různé formy projevu a zaměření. Znám člověka, který třeba zásadně nejí zeleninu i takového, který zase nekonzumuje maso. Vím i o pánovi, který zásadně nejezdí autobusem, další zásadně neřídí a odmítá udělat si potřebné oprávnění.

Vladimír Burjánek: Mládí

26. 11. 2017 | Mládí je často bezprostřední, kritické a nebere si mnohokrát servítky. A také se nezalekne autorit a mnohdy na plnou pusu a zcela bezohledně vyklopí, cosi o tom či onom myslí. Na televizní obrazovce informovala diváky o počasí televizní rosnička, pravda poněkud starší a do žádné soutěže krásy by se asi nehlásila.

Vladimír Burjánek: Klíčky

12. 11. 2017 | Zázraky existují, to vím. Před lety jsem se vydal s třemi vnuky za houbami do známého lesa. Po půlhodinovém houbaření sáhnu mimoděk do kapsy a málem se mi zastavilo srdce. Klíčky od auta nikde. Svolal jsem kluky a šli jsme schlíple k autu. Když jsme vycházeli z lesa na silnici, zaleskly se moje klíčky v trávě, na krajnici před asfaltem. Zázrak, řekl jsem si přešťastný.

Ošetřovala jsem zraněné z velkých požárů v Portugalsku. Zkušenosti rotmistryně Šárky Odložilové

8. 11. 2017 | V létě se Šárka Odložilová z Fakulty vojenského zdravotnictví v Hradci Králové vydala na dvouměsíční klinickou stáž do portugalské Coimbry. Toto vnitrozemské městečko, velikostí srovnatelné s Hradcem Králové, leží mezi Portem a Lisabonem. Její působiště bylo v Univerzitní nemocnici na oddělení Plastické chirurgie a popálenin.

O tom, jak bude vypadat moderní chirurgický pavilon hradecké nemocnice, je jasno

8. 11. 2017 | Architektonická soutěž na modernizaci chirurgických oborů královéhradecké fakultní nemocnice má vítěze. Ze 17 návrhů odborná porota vybrala návrh brněnského architektonického studia M2AU. Chirurgické centrum bude podle plánů stát téměř 2 a půl miliardy korun a má být jedním z největších v celém Česku.

Hradec Králové postupně opravuje nebezpečné přechody na území města

8. 11. 2017 | Město Hradec Králové postupně opravuje nebezpečné přechody na území města. Jako poslední se dočkal úprav přechod ve Zborovské ulici poblíž Terronicu, kde nově vznikl dělící ostrůvek a také přibylo osvětlení. Do budoucna město počítá s modernizací dalších nebezpečných přechodů, které ještě jsou na území města.

Nový Bydžov shání dalšího strážníka. Těm přibyla práce s nárůstem pracovníků v průmyslové zóně

7. 11. 2017 | Zastupitelé v Novém Bydžově schválili zvýšení počtu městských strážníků. Nového muže zákona chce radnice zaměstnat od ledna, otázkou ale je, jestli se povede najít kvalitního kandidáta. Město se v poslední době potýká s nárůstem přestupků cizinců, kteří našli práci v nedaleké průmyslové zóně.

V Náchodě už čtyři a půl roku funguje městská exekutorka. Vymoci dluhy je stále složitější

7. 11. 2017 | Města a obce České republiky stále bojují s neplatiči. Ti radnicím dluží například za svoz komunálního odpadu, nebo přestupky v dopravě. Peníze musí od některých dlužníků vymáhat exekutoři, v Náchodě mají na rozdíl od většiny jiných měst svého vlastního. Je to Dagmar Mertlíková, která při své práci využívá dokonalou znalost místního prostředí. Získat od lidí peníze je prý ale i tak stále složitější. Třeba letos zatím od dlužníků vymohla o 300 tisíc korun méně než v roce 2016. ...

Možnosti studentského cestování. Že máte hluboko do kapsy? Nevadí. Chce to jen odvahu

7. 11. 2017 | Jste studenti a rádi byste vyrazili na trip někam do světa? Že máte hluboko do kapsy? Nevadí! Cestovat se dá i s pár korunami v kapse. Naučíte se jazyk - tedy pokud chcete. A poznáte nové lidi - třeba lásku na celý život. Dobrodruhů a cestovatelů je po celém světě spousta a kontakty se mohou vždy hodit.

Václav Souček: Nezávislost a nadvláda

7. 11. 2017 | Španělský Nejvyšší soud rozhodl o vydání zatykače na katalánského premiéra a jeho názorově spřízněné představitele katalánské vlády, kteří iniciovali referendum o nezávislosti. Suverenita je lákavá, horkokrevné katalánské referendum hodně napovědělo, leč ukázalo se coby krok protiústavní. Iniciátoři se proto před grilováním se strany španělské vlády prozřetelně uchýlili do Belgie, do stínu sídla Evropské komise. ...

Zdroj: Český rozhlas - Hradec Králové - rozhlas.cz
08:13:41 | 20.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Krajské nemocnice si připomínají Den zdraví

12.04.2019 | Z regionu

Den zdraví se slaví celosvětově 7. dubna. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje se svými nemocnicemi a ve spolupráci s městy a dalšími organiza ...

Dvě zásilky polského kuřecího masa se salmonelou ve východních Čechách

11.04.2019 | Zpravodajství

Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že se na českém trhu objevily dvě zásilky kuřecího masa z Polska, v nichž vyšetření prokázalo bakterie sal ...Sobota 20.4.2019
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.