HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Hradecký deník - zprávy

Z regionu

Hradecký deník - zprávy Zdroj: Hradecký deník - zprávy |

Hradci se podařilo dostat z ulic 200 autovraků. Teď začal bojovat i s cyklovraky

17. 10. 2021 | Zhruba 50 cyklovraků a kol, o které majitelé už delší dobu nejeví zájem, zmapovali hradečtí úředníci v ulicích města. Nacházejí se na veřejném prostranství, kde zabírají parkovací místa a ubírají na atraktivitě veřejného prostranství. Město vraky rozdělilo podle technického stavu na několik kategorií, podle nich pak bude postupně probíhat jejich odstranění.

Léčba obtíží po covidu? Osvědčuje se rehabilitace nebo čichový trénink

16. 10. 2021 | /ROZHOVOR, VIDEO/ V lednu letošního roku spustila Fakultní nemocnice Hradec Králové provoz Centra postcovidové péče, unikátního centra, které má zajišťovat komplexní péči o pacienty po prodělání COVID-19 a trpí obtížemi souvisejícími s tímto onemocněním. Na práci multioborového centra se podílejí specialisté z Fakultní nemocnice Hradec Králové napříč různými obory, od plicních lékařů, kardiologů, neurologů, psychiatrů přes nefrology, dermatology, gastroenterology, revmatology a další až po rehab ...

Popadané kužely zážitek nepokazily. Lidé si vyzkoušeli, jaké je to řídit autobus

16. 10. 2021 | Více než dvě desítky lidí přišly ve čtvrtek na náborovou akci Dopravního podniku města Hradec Králové, při které si zájemci mohli vyzkoušet jaké je to řídit autobus městské hromadné dopravy. Většina sice přišla spíš za nevšedním zážitkem, několik jednotlivců ale hned na místě projevilo o práci řidiče městských autobusů vážný zájem. To potěšilo ředitele dopravního podniku Zdeňka Abrahama. „V současnosti se řidiči hledají strašně špatně. I kdyby se nám podařilo nabrat jednoho řidiče, tak bych tu a ...

Další vlna covidu je tady. V kraji je ale zatím situace nejklidnější z celé země

16. 10. 2021 | Epidemická situace v Královéhradeckém kraji je v současnosti nejklidnější z celého Česka. Hospitalizovaní jsou s covidem jen tři lidé. Že ale covid z našeho regionu zcela nezmizel připomíná statistika Ministerstva zdravotnictví. Tento týden si zde koronavirus vybral první oběť po více jak čtyřech měsících.

Chovatelé vystaví až 500 zvířat

15. 10. 2021 | Český svaz chovatelů v Chlumci nad Cidlinou pořádá tradiční výstavu drobného domácího zvířectva a exotického ptactva.

Manžel Milady a odbojář Bohuslav Horák má v rodném Černilově novou pamětní desku

15. 10. 2021 | /FOTO/ Ve středu odhalili v Černilově pamětní desku svému rodákovi Bohuslavu Horákovi. Manžel Milady Horákové byl významnou osobností protinacistického a protikomunistického odboje v Československu.

Nová hala na Pouchově se letos neotevře. Kolaudaci zdrží nález kabelů

15. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Původní termín dokončení sportoviště pro stovky amatérských sportovců v hradeckém Pouchově zdržuje nález kabelů během výkopových prací. Je tak velmi pravděpodobné, že nová hala v Hradci Králové - Pouchově první nadšence během tohoto roku neuvítá.

V Černilově odhalili pamětní desku Bohuslava Horáka, osobnosti odboje

14. 10. 2021 | V Černilově na Královéhradecku dnes odhalili pamětní desku věnovanou Bohuslavu Horákovi, osobnosti protinacistického a protikomunistického odboje v Československu a manželovi popravené političky Milady Horákové. Akce se uskutečnila v den 45. výročí jeho úmrtí.

Spor Sionu s městem skončí možná až u soudu. Ředitel přesun nadále odmítá

14. 10. 2021 | Zřejmě až u soudu skončí spor mezi hradeckou radnicí a soukromou ZŠ Sion. Hradečtí radní ani tento týden nezměnili své rozhodnutí dát Sionu výpověď z budovy ZŠ Mandysova. Žáci a učitelé z 1. až 4. třídy ZŠ Sion musí podle smlouvy opustit zmíněné prostory nejpozději k 31. prosinci. Trvat na výpovědi doporučilo minulý týden radním i zastupitelstvo města.

V Hradci bude k dispozici 60 startovacích bytů. Jaké musíte splnit podmínky?

13. 10. 2021 | Výběrové řízení na pronájem uvolněných startovacích bytů vyhlásí letos na podzim hradecká radnice. Celkem se bude jednat o 60 bytů velikosti 1+kk a 2+kk. Úspěšní žadatelé pak mohou podepsat nájemní smlouvu na tři roky. Část bytů je k dispozici okamžitě, další budou obsazovány po jejich uvolnění v průběhu následujícího roku.

Přijďte si zkusit řídit autobus MHD

13. 10. 2021 | Chcete si zkusit usednout jako řidič za volant MHD? Zajímá vás pracovní pozice automechanik autobusů a trolejbusů?

Výtěžek z projektu „Jsme v tom všichni spolu" předán dětské klinice

12. 10. 2021 | Projekt nadačního fondu Aquapura Pavla a Moniky Staňkových „Jsme v tom všichni spolu“, jehož součástí byl i hudební videoklip, který vytvořil autor Milan Devinne (Šatník), vynesl částku téměř 50 tisíc korun. Výtěžek byl předán Dětské klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové. Finanční prostředky budou použity na pořízení nového spirometrického přístroje potřebného pro péči o dětské pacienty.

Pravidla pro koloběžky jsou stále nejasná, neplatí memorandum ani vyhláška

12. 10. 2021 | Ačkoliv hradečtí zastupitelé schválili memorandum o provozování sdílených elektrokoloběžek už v srpnu, platné stále není. Chybí totiž podpisy zástupců obou provozovatelů.

KOMENTÁŘ: Hradecký kraj posloužil jako vzorový příklad. Koalice prostě fungují

11. 10. 2021 | Nečekaným vítězstvím koalice SPOLU skončily volby do Poslanecké sněmovny. V Královéhradeckém kraji zvítězila trojkoalice ODS, KDU-ČSL a TOP09 o necelá dvě procenta před hnutím ANO. Potvrdil se tak trend, který naznačily už loňské krajské volby.

Hradecko budou ve sněmovně reprezentovat tři poslanci

10. 10. 2021 | Celkem tři politici z hradeckého okresu budou v příštích čtyřech letech sedět v poslaneckých lavicích. Voliči rozhodli o tom, že svůj poslanecký mandát obhájil třiašedesátiletý hradecký zastupitel a někdejší ředitel krajské záchranky Jiří Mašek z hnutí ANO. Ve sněmovně načne své druhé volební období. Jiří Mašek kandidoval v letošních volbách z druhého místa krajské kandidátky hnutí ANO. Získal celkem 3255 preferenčních hlasů a nikdo z kandidátů ANO ho v pořadí nepřeskočil. ...

ANKETA: Co říkáte na výsledky sněmovních voleb?

10. 10. 2021 | Volby do sněmovny jsou za námi. Nejvíce hlasů získala koalice SPOLU (27,79 %), na druhém místě skončilo ANO 2011 (27,12 %). Třetí příčku obsadili Piráti a STAN ( 15,62 %) a do dolní komory Parlamentu se dostala ještě SPD (9,56 %).

Politolog: Směr udaly již krajské volby. Zeman může rozehrát hru s mandáty

10. 10. 2021 | /ROZHOVOR/ Královéhradecký kraj kopíroval ve volbách do parlamentu „mustr“ z předešlých krajských voleb. Ty po mohutném finiši vyhrála nad hnutím ANO koalice kolem ODS. Podle politologa Jana Květiny se může prezident Miloš Zeman, který již před volbami deklaroval, že koalice jsou podvod, poohlédnout do historie.

Martin Jiránek: Mám před sebou nové cesty. Zda budou dál politické, se uvidí

10. 10. 2021 | I když Piráti v koalici se Starosty čekali od letošních sněmovních voleb vyšší procento získaných hlasú, radují se alespoň z toho, že v koalici se SPOLU dají v poslanecké sněmovně potřebnou většinu. Pro Piráty to však bylo tak trochu Pyrrhovo vítězství, Starostové je na kandidátkách přeskočili a ze 37 získaných mandátů jim připadly jen čtyři. V Královéhradeckém kraji ani jediný, této kandidátce patří 15,13 procent hlasů, její pirátský lídr Martin Jiránek jako poslanec končí. ...

V Hradci a Chlumci vyhrálo Spolu. V Bydžově nebo Smiřicích hnutí ANO

10. 10. 2021 | /VOLEBNÍ MAPKA UVNITŘ ČLÁNKU/ V polovině měst ležících v hradeckém okrese zvítězila v letošních sněmovních volbách koalice Spolu, v druhé polovině hnutí ANO. Trojkoalice politických stran ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která si nakonec připsala těsné vítězství i v rámci celé České republiky, zvítězila v Hradci Králové, Chlumci nad Cidlinou a Třebechovicích pod Orebem. Hnutí ANO zvítězilo na Hradecku v Novém Bydžově, Smiřicích a Nechanicích. ...

Ostřílení matadoři i nečekaní skokani. Kraj už zná svých 11 poslanců

10. 10. 2021 | Volby do Poslanecké sněmovny ČR přinesly dramatické chvilky nejen na celostátní úrovni. V Královéhradeckém kraji se o 11 mandátů utkali zástupci čtyř zvolených parlamentních uskupení, která přesáhla pětiprocentní hranici - hnutí ANO a SPD a koalic SPOLU a PirátiSTAN.

Zdroj: Hradecký deník - zprávy - hradecky.denik.cz
10:13:33 | 17.10.2021Zpravodajství HradecKrálovéDnes.cz

Cyklista nepřežil srážku s autem

TRUTNOVSKO - Střet osobního vozidla a cyklisty měl tragické následky. ...

Nedopalek cigarety stojí za požárem v rodinném domě v Hradci Králové

Včera 13. 10. krátce před 10. hodinou dopoledne vyjížděly obě profesionální královéhradecké jednotky hasičů k ohlášenému požáru v rodinném domě v ulic ...

Krajský úřad Královéhradeckého kraje čeká změna vedení

Ke konci roku skončí na pozici ředitelky Krajského úřad Královéhradeckého kraje Ivana Křečková. Krajský úřad vedla celých 21 let, a to od zřízení kraj ...

V sobotu proběhne na třinácti místech v zemi další Den za obnovu lesa

DEN ZA OBNOVU LESA je největší celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Uskuteční se již v sobotu 16. října na t ...

Za týrání zvířat s následným uhynutím hrozí dvojici z Náchodska až šest let vězení

Policejní vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Náchod v těchto dnech prověřuje právnickou osobu zastoupenou 51letým mužem a ...Neděle 17.10.2021
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.