HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Hradecký deník - zprávy

Z regionu

Hradecký deník - zprávy Zdroj: Hradecký deník - zprávy |

Chřipka útočí. Má už šest obětí

16. 2. 2019 | Královéhradecký kraj - Epidemie chřipky a akutních respiračních chorob v kraji stále trvá a počet nemocných několik týdnů po sobě stále vzrůstá. Vlna onemocnění si vyžádala už šest životů. Ve většině nemocnic v regionu stále platí zákaz návštěv. Epidemie sužuje celé Česko.

Nový web KAM přiblíží architekturu Hradce

15. 2. 2019 | Hradec Králové - Pod názvem Královéhradecký architektonický manuál (KAM) se veřejnosti představí nová webová databáze o významných stavbách, architektech, umělcích, stavitelích a dalších osobnostech, které se zasadily o podobu takzvaného moderního Hradce Králové.

Hučák loni navštívilo přes deset tisíc lidí

15. 2. 2019 | Hradec Králové - Do hradeckého informačního centra Obnovitelných zdrojů na Hučáku se vloni vydalo 10 568 návštěvníků. Využili tak možnost zdarma si prohlédnout zajímavou interaktivní expozici o výrobě energie z přírodních zdrojů.

V Hradci chybí lůžka v domovech pro seniory, ale město o svém zařízení neuvažuje

15. 2. 2019 | Hradec Králové - Největší město ve východních Čechách nemá svůj domov pro seniory. V Hradci Králové sice funguje mimo soukromého domova i největší zařízení v kraji Domov U Biřičky, jeho zřizovatelem je však Královéhradecký kraj.

Kraj a dopravci zasednou v pondělí

15. 2. 2019 | Hradec Králové - Kraj už obdržel podklady od dopravců, kteří mu vypověděli smlouvu na zajištění veřejné autobusové dopravy. Podklady pomohou při jednání o nových smluvních podmínkách, které se uskuteční v pondělí.

Žít ve městě, nebo na venkově? To je dilema

15. 2. 2019 | Hradecko - Vesnice, nebo město? Otázku, kde se žije lépe, kde se žije zdravěji, ale také kde se žije levněji, řeší dnes mladé rodiny i senioři.

Páteční vydání nahlédne do historie Hradce

14. 2. 2019 | Hradec Králové - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Nového Hradce Králové.

Před magistrátem opět zavlaje vlajka pro Tibet

14. 2. 2019 | Hradec Králové - Před královéhradeckou radnicí bude v neděli 10. března opět viset vlajka Tibetu. Město se tak již popatnácté připojí k symbolické kampani Vlajka pro Tibet. O vyvěšení vlajky v úterý rozhodla rada města.

Děti z Převýšova uspěly v celorepublikové soutěži

14. 2. 2019 | Hradecko - Děti z mateřské školy v Převýšově uspěly v 5. ročníku celorepublikové soutěže Domestos pro školy. V konkurenci téměř dvou tisíc škol zvítězily díky aktivitám, které plnily v mateřské škole i doma. Ze soutěže si nakonec odnesly 80 tisíc korun na rekonstrukci prostředí školy a také znalosti o zásadách správné hygieny.

Miroslav Zikmund: legenda i učitel

14. 2. 2019 | Hradec Králové - Neuvěřitelných sto let oslavil v polovině týdne legendární cestovatel Miroslav Zikmund. A ač tento plzeňský rodák procestoval se svým dlouholetým kamarádem Jiřím Hanzelkou celý svět. V Hradci Králové byl jen dvakrát v životě.

Semafory se vrátí k hradecké nemocnici

14. 2. 2019 | Hradec Králové - K frekventované křižovatce u výjezdu z fakultní nemocnice se vrátí semafory. Fungovat by měly ještě letos. Město za ně zaplatí 3,5 milionu korun.

Od Valentýna hned k oltáři? Pozor na to!

14. 2. 2019 | Východní Čechy - Valentýn, svátek zamilovaných. Vychází právě na dnešek. Ale zamilovaní by před ním měli být velmi ostražití.

Za souhlas nabízí CTP až 15 milionů

14. 2. 2019 | Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové se v úterý sešli za zavřenými dveřmi s vedením společnosti CTP. O dohodě rozhodne zastupitelstvo 12. března, vše ale směřuje k tomu, že projde.

Na Rock for People dorazí In Flames

13. 2. 2019 | Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Pionýři metalcoru a melodického death metalu In Flames jsou nejnovější posilou line upu Rock for People. Legendární švédská kapela, která za pár dní vydá své 13. album, vystoupí v Hradci poprvé.

Tereza Boučková: Závod s časem

13. 2. 2019 | Hradec Králové - Městská knihovna pořádá autorské čtení fejetonů a povídání o všem, co vás zajímá, se spisovatelkou a scénáristkou Terezou Boučkovou, autorkou knih Indiánský běh, Rok kohouta a scénáristkou filmu Smradi. Beseda začíná v 17 hodin.

Městský zpravodaj Radnice má novou podobu, chce se odlišit

13. 2. 2019 | Hradec Králové - Informační zpravodaj statutárního města Hradec Králové Radnice vychází nově v barevné podobě. Radní tím chtějí týdeník odlišit od konkurenčního Hradečáku, který si lidé s Radnicí často pletli.

Vedení města zavítalo k hasičům a záchranářům

13. 2. 2019 | Hradec Králové - Nové vedení Hradce Králové v čele s primátorem Alexandrem Hrabálkem přivítal v pondělí na půdě krajského operačního a informačního střediska ředitel HZS Královéhradeckého kraje František Mencl.

Znáte stav své fyzické kondice?

13. 2. 2019 | Hradec Králové - Přijďte si mezi 10 a 14 hodinou do městské knihovny nechat změřit fyzickou kondici formou In Body měření na multifunkční váze a nechat si výsledky vyhodnotit výživovou poradkyní. Akce je pro všechny účastníky zdarma.

Biskup Jan Vokál navštívil nemocnici a sloužil v ní mši

13. 2. 2019 | Hradec Králové - V rámci Světového dne nemocných a svátku Panny Marie Lurdské navštívil v pondělí královéhradecký biskup Jan Vokál nemocniční oddělení ARO a JIP ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Nová smlouva na D11: Vyšší cena, kratší doba

12. 2. 2019 | Hradec Králové, Praha - Spor Ředitelství silnic a dálnic s firmami, které odstoupily od smlouvy na výstavbu dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic, je zažehnán. Znesvářené strany se v pondělí dohodly a stavba dálnice může pokračovat.

Zdroj: Hradecký deník - zprávy - hradecky.denik.cz
06:13:35 | 16.02.2019Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Šest jednotek požární ochrany bylo vysláno k nahlášenému výbuchu v bytě v posledním patře panelového domu v Pražské ulici. Exploze poničila vnitřek bytu a vyrazila ven okna i s rámy, které dopadly na chodník a komunikaci před domem. ...

Mladí programátoři budou tvořit nejlepší opendatovou aplikaci

15.02.2019 | Z regionu

HRADEC KRÁLOVÉ - Na konci března se v Hradci Králové uskuteční první ročník soutěže pro žáky středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol nebo ...

Smidary mají novou kanalizaci. Kraj přispěl dotací i opravou silnice

15.02.2019 | Z regionu

SMIDARY - Na více než 66 milionů korun vyjde nová kanalizace a čistírna odpadních vod v obci Smidary na Novobydžovsku. Stavba bude zcela dokončena a z ...Sobota 16.2.2019
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.