HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Hradecký deník - zprávy

Z regionu

Hradecký deník - zprávy Zdroj: Hradecký deník - zprávy |

FOTO: Výcvik na dálku. I záchranáři se museli přizpůsobit covidové době

28. 2. 2021 | Současná doba nepřeje ani tak důležitým činnostem, jako je nezbytné prohlubování znalostí záchranářů a lékařů. A tak místo kontaktní formy výcviku nastupují informační technologie.

Očkování na covid-19 praktickými lékaři je opět odloženo

28. 2. 2021 | Očkování na covid-19 praktickými lékaři je opět odloženo, přitom praktici jsou už měsíce ve střehu. Vakcinaci měli zahájit v březnu, termín se nyní posunul na duben. Podle vyjádření hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka vše závisí na dostatečném množství vakcíny, které je doposud nedostatek.

O registraci na očkování proti covidu mají učitelé zájem

27. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pro učitele a další zaměstnance škol a školských zařízení od sobotního rána funguje registrace v centrálním systému k dobrovolnému očkování proti onemocnění covid-19. V Královéhradeckém kraji se týká více než 17 000 zaměstnanců škol a školských zařízení všech zřizovatelů. Přihlašování do systému je bezproblémové, pedagogové během sobotního dopoledne využili i krajskou linku určenou pro pomoc s registrací. ...

O děti zaměstnanců IZS bude v kraji pečovat 41 zařízení

27. 2. 2021 | Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček ve spolupráci s obcemi s regionu na základě vyhlášení nouzového stavu dnes pověřil 41 škol a školských zařízení v kraji, které budou pečovat o děti rodičů zařazených do složek IZS a dalších krizových profesí. Péče bude zajištěna pro děti ve věku od 2 do 10 let.

Vakcína funguje, potvrzuje se v královéhradeckých domovech pro seniory

27. 2. 2021 | /FOTO/ Ačkoliv se epidemická situace v kraji i nadále zhoršuje a nemocnice jsou na hraně svých kapacit, poslední dny přinesly i pár dobrých zpráv související s koronavirem. Aspoň první očkovací dávku už dostali všichni zájemci z řad klientů i personálu ve všech domovech pro seniory na Královéhradecku. Očkovaní nebyli pouze ti, kteří si to nepřáli nebo to nedovolil jejich zdravotní stav. A výsledek? Už nyní se jasně ukazuje, že vakcína proti covidu-19 u seniorů funguje. ...

Žádné stadiony. Očkovat se bude v nemocnicích a u praktiků

26. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Zapojení praktických lékařů do očkování výrazně změnilo očkovací strategii hradeckého kraje. Plánovaná velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení nakonec s výjimkou Rychnova vůbec nevzniknou. Očkovat se bude v nemocnicích a právě u praktiků.

Očkování v domovech pro seniory finišuje. U Biřičky už se vrací k běžnému životu

26. 2. 2021 | Další skupina klientů a zaměstnanců hradeckého Domova U Biřičky dostala v pátek dopoledne vakcínu proti onemocnění covid-19. Očkování zajišťuje mobilní očkovací tým Fakultní nemocnice Hradec Králové a Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany pod vedením vakcinologa Romana Chlíbka.

Jednání o nové hradecké vládě budou pokračovat v neděli

26. 2. 2021 | /FOTO/ Poprvé od začátku jednání se ve středu večer sešli zástupci všech pěti politických stran z hradeckého zastupitelstva, které společně jednají o nové koalici. K finální dohodě o společné vládě HDK, ODS, Pirátů, Koalice pro Hradec a Změny pro Hradec a Zelených (ZPHZ) je ale stále daleko.

Na respirátory si lidé na Hradecku rychle zvykli, policisté problémy neřešili

25. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Naprostá většina lidí na Hradecku dodržuje nové vládní nařízení, podle kterého musí občané od čtvrteční půlnoci nosit v obchodech či hromadné dopravě respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky. Větší problémy neřešili první den policisté ani obchodní centra. Některá dokonce rozdávala respirátory lidem zdarma.

Hradec Králové podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

25. 2. 2021 | Mezi sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, rozdělí radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků působících v oblasti kultury přijde více než 1,2 milionu korun. Částky město vyplatí v rámci dotací, rozděleny budou mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků.

Učitelka zdravotnické školy Gisela Klimešová darovala vlasy na výrobu paruky

25. 2. 2021 | Mladé lidi, kteří si zdravotnickou školu vybrali, často motivuje i touha pomáhat ostatním. A nejinak je to s jejich kantory. Vedoucí oboru Zubní technik Gisela Klimešová darovala vlasy pro nadační fond, který zajišťuje výrobu paruk pro lidi s alopecií.

Semafory se vrátí k nemocnici už v březnu

24. 2. 2021 | Už v příštím měsíci se do Zborovské ulice k výjezdu z hradecké fakultní nemocnice konečně vrátit semafory, Místo trvalých semaforů, na kterých město marně pracovalo poslední dva roky, tam město už v březnu instaluje semafory dočasné. Tento týden to schválili hradečtí zastupitelé.

FOTO: V koalici závislé na podpoře komunistů nezůstaneme, rozhodla se ODS

24. 2. 2021 | Vláda hnutí ANO a ODS v Hradci Králové po více než dvou letech skončí. Rozhodla o tom oblastní rada ODS v Hradci Králové, která se na svém úterním jednání jednoznačně vyslovila pro pokračování započatých jednání s ostatními zastupitelskými kluby o novém uspořádání vedení hradecké radnice. O nové koalici tak nadále jedná s opozičními stranami HDK, Piráty, Změnou pro Hradec a Zelenými (ZPHZ) a Koalicí pro Hradec. ...

Kdo chce, práci na Novobydžovsku najde, říká starosta Pavel Louda

24. 2. 2021 | /ROZHOVOR, FOTO/ Už 27 let stojí v čele Nového Bydžova starosta Pavel Louda. V rozhovoru pro Deník hovoří například o tom, že lidé na západě hradeckého okresu jsou mimo zájem kraje, představuje hlavní investiční plány města v nejbližších letech nebo také vysvětluje, proč město ani po osmi letech příprav stále nemá protipovodňovou hráz.

Hradecké školy pomáhají africkým dětem

24. 2. 2021 | Domov mládeže při hradecké zdrávce ve spolupráci s Gymnáziem J. K. Tyla Hradec Králové se zapojily do sbírky „Batůžkový projekt do škol“, v rámci které připravují batůžky se školními potřebami pro děti v Africe.

Jeden náměstek dovnitř, druhý ven. Kdo dál povede Hradec?

24. 2. 2021 | /FOTO/ Nečekané změny ve vedení města má za sebou Hradec Králové po pondělním jednání zastupitelů. Menšinová koalice ODS a hnutí ANO s pomocí komunistů nejprve zvolila náměstkem pro majetek Pavla Marka (ANO) a následně odvolala z funkce náměstka pro školství Martina Hanouska (Změna pro Hradec a Zelení).

Tříkrálová sbírka letos vynesla deset milionů. Online koleda pokračuje

23. 2. 2021 | Letos do Tříkrálové sbírky zasáhla pandemie a koledníci nemohli vyjít do ulic. Přesto dárci projevili štědrost a solidaritu. Přes 7,6 milionu korun přispěli do pokladniček na úřadech, v kostelech a obchodech. Dalších více než 2,4 milionu korun poslali do online kasičky.

Odlehčovací službu bude provozovat nová městská organizace

23. 2. 2021 | /FOTO/ Provozovatelem odlehčovací služby v Honkově ulici bude prostřednictvím nové organizace město Hradec Králové. O zřízení takzvaného zapsaného ústavu Sociální služby města Hradec Králové rozhodli v pondělí městští zastupitelé.

Já ho zabiju, utrousil primátor na adresu svého náměstka. Zachytil to mikrofon

23. 2. 2021 | Až groteskní prvky měl závěr pondělního zasedání hradeckých zastupitelů. Nejprve se dobu řešilo, jak budou tajně hlasovat tři zastupitelé, kteří byli připojení z karantény na dálku. Ti nakonec shodně prohlásili, že o hlasování nemají zájem a volební komise s ochrannými pomůckami za nimi tedy ani nevyrazila.

Na hradecké Rozárce mají vyrůst tři růže, budou střežit lyžařský areál

23. 2. 2021 | Už jen pamětníci si vybaví, že oblíbený hradecký kopec Rozárka byl v minulosti oblíbeným dostaveníčkem milovníků zimních radovánek. Od 70. let minulého století tu přes 20 let fungovala sjezdovka s vlastním vlekem a osvětlením pro noční lyžování. Atraktivitu hradeckého „Aspenu“ umocňoval i umělohmotný povrch, který mohli lyžaři využívat i v období, kdy kopec sv. Jana nezasypal sníh. Zašlou slávu oblíbené destinace se nyní pokouší oživit Petr Smola, který zde, ve spolupráci s uznávaným architektem ...

Zdroj: Hradecký deník - zprávy - hradecky.denik.cz
20:15:51 | 28.02.2021Zpravodajství HradecKrálovéDnes.cz

Omezení pohybu osob v rámci okresu přehledně, časté dotazy a formuláře ke stažení

Od pondělí 1. března 2021 začíná platit nová opatření vlády. Jedním z nich je omezení pohybu osob v rámci okresu. Ministerstvo vnitra zpracovalo a zveřejnilo přehled nejčastějších dotazů a také potřebné formuláře ke stažení. ...

Ministerstvo zdravotnictví spouští registrace na očkování pro učitele a osoby starší 70 let

Osoby starší 70 let se budou moci od 1. března registrovat na očkování proti onemocnění covid-19. Registrace bude probíhat přes Centrální rezervační s ...

Vláda schválila nový nouzový stav. Do 28. března zavře školy a další obchody, omezí pohyb občanů

Od soboty 27. února na území České republiky platí nový nouzový stav. Na 30 dnů, tedy do 28. března, ho na mimořádném jednání v pátek 26. února 2021 v ...

Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

Od soboty 27. února mají učitelé a zaměstnanci škol a školských zařízení možnost registrace v centrálním systému k očkování proti onemocnění covid-19. ...

Izolace a karanténa kvůli covid-19 se prodlouží na 14 dní, schválila vláda

Od 1. března se změní podmínky pro nařizování izolací pro osoby s pozitivním testem na covid-19 i pro nařizování karantén pro osoby, které s pozitivní ...Neděle 28.2.2021
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.