HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Hradecký deník - zprávy

Z regionu

Hradecký deník - zprávy Zdroj: Hradecký deník - zprávy |

Město odmění pedagogy, kteří pomohli dětem během nouzového stavu

3. 12. 2020 | Rada města v úterý rozhodla o odměně pro všechny pracovníky škol, kteří se výrazně podíleli na jejich provozu během nouzového stavu, v celkové výši 280 tisíc korun. Začátkem října došlo v ČR v souvislosti s epidemiologickou situací k uzavření základních škol, v provozu zůstaly pouze ty pro děti, jejichž rodiče pracují v oblasti bezpečnostních sborů, obecní policie, zdravotnictví a dalších určených profesí. V Hradci takto fungovaly tři základní školy – ZŠ Josefa Gočára, ZŠ Sever a ZŠ Štefcova. Pr ...

Sauny se otevírají. Místo si raději rezervujte

3. 12. 2020 | V budově Městských lázní se dnes 3. prosince v 10 hodin otevřela sauna & SPA zóna. Dle vládního nařízení je omezen počet na šestnáct návštěvníků s tím, že v potírně může být najednou maximálně osm lidí.

Rozpočet Hradce má být schodkový

2. 12. 2020 | Hradečtí radní schválili návrh rozpočtu na rok 2021. V pondělí o něm ještě budou hlasovat zastupitelé. Návrh počítá se schodkem ve výši 121 milionů korun, který radnice pokryje z volných prostředků z minulých let. Podle primátora Alexandra Hrabálka (ODS) město nechce tlumit investiční aktivity.

Až do neděle hrozí kolony u ČKD

2. 12. 2020 | Od středečního rána pracují silničáři na okružní křižovatce u ČKD na okraji Hradce Králové. Vyspravovat části vozovky zde budou až do neděle.

Krajské město podpoří podnikatele

2. 12. 2020 | Stejně jako během první vlny koronaviru se město rozhodlo opět podpořit hradecké podnikatele přímou finanční pomocí. Žádat o ni budou moci živnostníci a drobní podnikatelé, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Zároveň budou muset splňovat stanovené podmínky, jejichž podobu včera na svém zasedání projednali radní a schvalovat ji na začátku příštího týdne budou ještě městští zastupitelé. ...

OBRAZEM: Dálnice D11 postupuje z Hradce mílovými kroky

2. 12. 2020 | Už za dvanáct měsíců by se měl řidičům otevřít nový patnáctikilometrový úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic. Ten tak bez časové proluky naváže na sedmikilometrovou etapu rychlodráhy ze Smiřic do Jaroměře. Oba úseky se mají řidičům otevřít již 17. prosince roku 2021 a i přes současnou pandemickou situaci zhotovitel díla nepředpokládá, že by se tento termín měl překročit.

Za vodu v Hradci si příští rok připlatíme

1. 12. 2020 | Asi o 4,2 procenta zvýší pro příští rok společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové (VAK) cenu za vodné a stočné pro obyvatel Hradce králové a okolí. Každý člověk napojený na veřejný vodovod a kanalizaci tak podle společnosti zaplatí každý měsíc v průměru asi o 10 korun více než letos.

Práce v odběrových stanech je pro dobrovolníky výzvou

1. 12. 2020 | Menší zájem veřejnosti o testování na covid-19 způsobil, že odběrové centrum ve Fakultní nemocnici Hradec Králové omezilo svůj provoz ze tří na dvě stanoviště. S odběry ale i tak stále pomáhá řada studentů. Jako odběrová sestra se od září dobrovolně zapsala například studentka 2. ročníku oboru Všeobecná sestra z hradecké lékařské fakulty Nicole Dohnalová. Do nemocnice chodí nejčastěji na 9,5 a šestihodinové směny. V odběrovém stanu se střídá s dalšími sestrami po dvou hodinách. ...

Urešová skončila v čele zdravotnického holdingu. Nahradit ji má Tomášik

1. 12. 2020 | Pod devíti měsících končí v čele Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ivana Urešová. Na svém pondělním zasedání odvolala předsedkyni představenstva šestičlenná dozorčí rada. Zároveň dozorčí rada navrhla změny ve složení správních rad jednotlivých nemocnic, které povedou k jejich větší samostatnosti.

Nadějná vakcína na covid se v Česku testovat nebude. Farmaceutický gigant couvl

1. 12. 2020 | Hradec Králové se mohl na příští měsíce stát jedním z míst, kam by se upíraly oči celého světa s nadějí, jak funguje či nefunguje nová vakcína proti nemoci covid-19. Nakonec se tak nestane. Hradeckému Centru očkování a cestovní medicíny (COCM), kde se měla klinická studie uskutečnit, tato možnost na poslední chvíli unikla.

Nebeské divadlo na konci roku

30. 11. 2020 | V prosinci budeme moci večer nad jihozápadním obzorem pozorovat obě obří plynné planety, jasnější Jupiter a méně jasný Saturn. Uran bude dalekohledem pozorovatelný po celou noc kromě rána, Neptun pak večer na jihu a jihozápadě. Také výrazná planeta Mars bude s výjimkou ranních hodin zdobit prosincovou oblohu a planeta Venuše bude dobře viditelná jako jasná Jitřenka nad jihovýchodním obzorem. Merkur v prosinci pozorovatelný nebude. Informace o dalších zajímavých úkazech naleznete rovněž na našich ...

Holčička přišla na svět na benzince

30. 11. 2020 | Zatímco Ježíšek přišel na svět ve chlévě, tak jedni novopečení rodiče se od neděle mohou chlubit, že se jejich dcera narodila na benzince. Právě takový případ se stal v neděli nad ránem v Osicích na Hradecku.

Pacienti chválí personál, ale přejí si lepší pokrytí Wi-Fi

30. 11. 2020 | /FOTO/ Pacienti Fakultní nemocnice Hradec Králové, kteří se během října zapojili do průzkumu Národního hodnocení spokojenosti pacientů, pozitivně hodnotili práci a přístup zdravotnického personálu k pacientům. Většina návrhů na zlepšení směřovala k chybějícímu či nedostatečnému pokrytí lůžkových oddělení Wi-Fi.

Dohodnuto. Radnice získá i poslední souhlas k revitalizaci Benešovy třídy

30. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Náměstkyně Věra Pourová (ANO) v úterý předloží městské radě a o týdne později i zastupitelstvu návrh směny nemovitostí, která by měla odstranit poslední překážku pro pokračování přípravy revitalizace Benešovy třídy. Po několika letech jednání se tak městu konečně podařilo dohodnout s posledním majitelem obchodu, který dlouho návrhy města odmítal.

Dočká se Hradec dalších parkovacích domů?

30. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Velké náměstí, Slezské a Moravské Předměstí nebo lokalita u fakultní nemocnice. Tam všude by měly v budoucnu vyrůst parkovací domy, které mají pomoct řešit zoufalou situaci s parkováním v Hradci Králové. Který projekt je nejblíž k realizaci? Nejméně tisíc nových parkovacích míst musí podle 14 let staré smlouvy s radnicí vybudovat v Hradci Králové společnost ISP, která ve městě od ledna 2007 provozuje parkovací systém.   ...

Chlumec zrušil venkovní oslavy k zahájení adventu

29. 11. 2020 | Město Chlumec nad Cidlinou nebude pořádat tradiční slavnostní zahájení adventu na Klicperově náměstí, které se mělo konat tuto neděli 29. listopadu. Chcete-li se však se svými blízkými vánočně nasvíceným náměstím projít, to samozřejmě možné je.

Otevřou se? Hospodští vyhlížejí s nadějí na nedělní rozhodnutí vlády

27. 11. 2020 | První adventní neděle má v liturgické tradici fialovou barvu. Většina hospodských však doufá, že se alespoň letos změní na oranžovou, jež značí třetí stupeň rizika nemoci covid-19 a v neděli vláda ohlásí, že se budou moci restaurace a hospody znovu otevřít.

Počet případů na Hradecku začal opět stoupat

27. 11. 2020 | O skoro sto aktivních případů více než na začátku týdne hlásili v hradeckém okrese krajští hygienici k pátečnímu dopoledni. Překvapivě se tak zastavil postupný pokles pacientů s onemocněním covid-19. Opětovné zvyšování aktivních případů hlásí i všechny další okresy Královéhradeckého kraje.

Úspěch pro obyvatele Kuklen. Kraj nařídil podrobné posouzení obchodního centra

27. 11. 2020 | Významného úspěchu dosáhli obyvatelé Kuklen společně s hradeckými zastupiteli. Krajský úřad totiž zohlednil jejich připomínky vůči chystanému projektu velkého obchodního centra Shopping Park Nová Zelená. Investor nyní musí své plány podrobně rozpracovat a na všechny připomínky adekvátně zareagovat. Následovat bude odborný posudek a veřejné projednání. Takový proces obvykle trvá minimálně rok.

Nemocnice se vrací k neakutním příjmům

27. 11. 2020 | Fakultní nemocnice Hradec Králové v souladu s pokynem Ministerstva zdravotnictví ČR začala s postupným obnovováním neakutních příjmů, které byly v souvislosti s epidemiologickou situací s covid-19 omezeny od 21. října.

Zdroj: Hradecký deník - zprávy - hradecky.denik.cz
22:13:50 | 03.12.2020Zpravodajství HradecKrálovéDnes.cz

Recidivista se přišel na policii udat sám, chtěl na zimu do vězení

TRUTNOVSKO - Policejní komisař v těchto dnech zahájil trestní stíhání proti 26letému recidivistovi, kterého policisté zadrželi a obvinili ze spáchání zločinu krádež a z přečinu porušování domovní ...

Adventní trhy letos nahradí virtuální Advent v Hradci

Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravilo online projekt nazvaný "Advent v Hradci" s virtuálními trhy a speciálním adventním kalendářem. Pros ...

Sypače vyrazily k prvním výjezdům i mimo horské oblasti

Ve čtvrtek ráno zasáhlo plošné sněžení celé území Královéhradeckého kraje. Posypové vozy vyjely v časných ranních hodinách. V horských oblastech Trutn ...

Elektrárny Skupiny ČEZ se znovu otevírají školám, zatím jen virtuálně

Prohlédnout si vodní turbínu, virtuálně zkusit teplotu kotle, rozhlédnout se z vršku větrné elektrárny nebo nahlédnout až do útrob jaderného reaktoru; ...

Na Rychnovsku se převrátil kamion s řepou

Dnes 25.11. krátce před polednem přijal operační důstojník informaci o dopravní nehodě nákladního automobilu na Rychnovsku. Dvaatřicetiletý řidič na p ...Pátek 4.12.2020
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.