HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Hradecký deník - zprávy

Z regionu

Hradecký deník - zprávy Zdroj: Hradecký deník - zprávy |

Škodovky se sjely na Stříbrný rybník

19. 9. 2020 | /FOTO/ Jubilejní už 30. sraz vozů značky Škoda Octavia, odvozených a předcházejících typů značky Škoda hostil od pátku až do neděle Autokemp Stříbrný rybník v Hradci Králové.

Hasiči vyprošťovali zaklíněného člověka, zpod lavičky na zastávce

19. 9. 2020 | Kuriózní případ řešila ve čtvrtek večer jednotka hasičů z královéhradecké centrály. Vyjela na pomoc člověku, který zůstal zaklíněný na autobusové zastávce v prostoru mezi lavičkou a skleněnou stěnou.

Startovací byty v bývalé ubytovně nebudou

18. 9. 2020 | Vznik až stovky startovacích bytů v bývalé nemocniční ubytovně slibuje kandidát do Senátu za hnutí ANO Jiří Mašek na svém volebním plakátu. Podle radnice se ale nic takového určitě nestane.

Neobjednaní samoplátci mají smůlu, odběrové centrum je přehlcené

17. 9. 2020 | Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové nebude od čtvrtka 17. září provádět odběry neobjednaným samoplátcům. Centrum bude odběry zajišťovat pouze pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky a samoplátce objednané předem prostřednictvím rezervačního systému na stránkách www.fnhk.cz.

Tesco v centru Hradce se má otevřít koncem října. Po 20 měsících

17. 9. 2020 |  Už dlouhých 19 měsíců musí tisíce lidí, kteří byli zvyklí chodit nakupovat do obchodního domu Tesco na náměstí 28. října, volit k nákupům jinou alternativu. Rekonstrukce, která byla původně plánovaná na osm měsíců, se totiž protáhla na více než dvojnásobek.

Záchranáři zasahovali u nehody poblíž Lochenic

16. 9. 2020 | Zraněním skončila nehoda osobního a nákladního auta na silnici č. 33 u Lochenic na Hradecku.

Fakultní nemocnici docházejí covidová lůžka. Pomůže holding

16. 9. 2020 | Do komplikované situace se s postupným navyšováním případů nemoci covid-19 dostala Fakultní nemocnice v Hradci Králové, která jako jediná v kraji disponuje infekčním oddělením. Docházejí ji zde lůžka.

Zdrávka zabodovala v marketingu

16. 9. 2020 | Zdravotnická škola Hradec Králové vyhrála v marketingové soutěži Zlatý středník. Z prestižní akce si odnesla 1. místo za nejlepší počin v oboru Zdravotní péče a 3. místo v hlavní kategorii Rebrand.

Zpětné zdražení tepla v Hradci už se nemá opakovat

16. 9. 2020 | Celkem 650 lidí podepsalo petici, která reagovala na zpětné zdražení tepla za rok 2019 ze strany Tepelného hospodářství Hradec Králové (THHK). Městská společnost k němu přistoupila paradoxně kvůli tomu, že během teplé zimy lidé málo topili. Obchodní podmínky jí to umožňují a teplou zimu označila za vyšší moc.  

Čísla nakažených vzrostla ve všech okresech

16. 9. 2020 | O 31 nově potvrzených případů Covid-19 se navýšila bilance nemocných v Královéhradeckém kraji. Podle aktuálních údajů krajských hygieniků jich bylo ke středeční 9. hodině celkem už 393.

Koronavir si vybral další oběť, v kraji už desátou

15. 9. 2020 | Už deset obětí má koronavirus v Královéhradeckém kraji, ta poslední byla z Trutnovska. Vyplývá to z údajů zveřejněných krajskými hygieniky v úterý dopoledne. Počet aktivních případů přitom mírně klesl na 362, o osm více jich hlásí jen Jičínsko a na Trutnovsku přibyly čtyři. Na Trutnovsku je situace stále nejhorší, aktuálně je tam nemocných 137 osob, v závěsu zůstává Hradecko se 103 případy a pak Náchodsko s 61. Na Jičínsku počet nemocných stoupl na 36, na Rychnovsku se naopak snížil na 25.   ...

Hradecká nemocnice přepnula v návštěvách do režimu 2+1

15. 9. 2020 | Jedna návštěva na dvě hodiny. K takovému omezení přistoupila od včerejšího dne z důvodu zvyšujících se republikových čísel nemoci covid-19 hradecká fakultní nemocnice.

Fastfood volby aneb Kraj bude mít pět drive-in volebních stání

15. 9. 2020 | Letošní volby do krajského zastupitelstva a senátu zažijí novinku v podobě drive-in volebních místností pro lidi v karanténě nebo s onemocněním covid-19. Královéhradecký kraj bude mít tuto „místnost“ po jedné v každém okresu.

Počet případů covid-19 stoupl v Královéhradeckém kraji o dalších 36

14. 9. 2020 | Nejhorší situace zůstává na Trutnovsku, které hlásí už 133 případů, Hradecko jich má 111, Náchodsko 68 a o poznání lépe jsou na tom okresy Jičín a Rychnov nad Kněžnou, kde počet nakažených stoupl na 28.

Kandidáti na hejtmana mají rádi sport. Jen jim na něj nezbývá moc času

12. 9. 2020 | Šestice politiků přijala naši výzvu, usedla na bicykly a vyrazila s námi z Potštejna na zámek do Kostelce nad Orlicí. Po cestě jsme vedle nadcházejících voleb probrali také jejich vztah k cyklistice a ke sportu vůbec.  

Královéhradecký kraj má za sebou nejhorší týden celé pandemie

11. 9. 2020 | Nejhorší týden celé pandemie má za sebou podle statistik Královéhradecký kraj. Za posledních sedm dní přibylo zhruba 120 nakažených. Nejvíce aktivních případů je nyní vůbec poprvé na Trutnovsku.  

Muž našel na Hradecku ruční granát. 24 hodin ho ponechal v autě

11. 9. 2020 | Muž pomocí magnetu narazil u potoka na obranný granát, který si uložil do auta a policii ho předal až druhý den. „Na obvodní oddělení policie v Novém Bydžově přišel 36letý muž nahlásit nález předmětu připomínající munici, který našel předchozí den pomocí magnetu v blízkosti potoka.

Fakultní nemocnice udělá test za šest minut. Výsledky zašle do druhého dne

10. 9. 2020 | V hradecké fakultní nemocnici, kde denně otestují na 200 lidí, trvá úkon samotného odběru z nosu zhruba šest minut. Lidé, kteří nevyužijí rezervační systém, mohou na test čekat desítky minut.

Hradec zvyšuje finance na likvidaci černých skládek

10. 9. 2020 | O mimořádných 700 tisíc korun navýšili radní v Hradci Králové příspěvek pro Hradecké služby, které v poslední době čím dál častěji musí likvidovat černé skládky ve městě. Nejčastěji se jedná o případy, kdy lidé odpady patřící do sběrného dvora umísťují v blízkosti popelnicových a kontejnerových stání.

Petenti předali primátorovi petici proti silnici na plachtě

9. 9. 2020 | Petici s více než devíti tisíci podpisy odevzdali do rukou primátora města Hradce Králové petenti, kteří tak dali najevo nespokojenost s tím, že podle nich město uvažuje o výstavbě silnice přes přírodní památku Plachta. Svůj podpis na arch připojil i známý hudebník Dan Bárta. Ten podle svých slov vůbec nebyl při signovaní dokumentu vůbec na vážkách.

Zdroj: Hradecký deník - zprávy - hradecky.denik.cz
08:13:38 | 21.09.2020Praha je v červeném stupni pohotovosti. Další regiony zpřísňují opatření

Po posledním vyhodnocení aktuální epidemiologické situace v souvislosti s covid-19 zařadilo Ministerstvo zdravotnictví Prahu do třetího stupně pohotovosti, který značí narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos. Mezi oranžové okresy značící ...

Projekt Jedu s dobou láká v krajích řidiče-seniory zdarma na polygon

18.09.2020 | Z regionu

Víte, jak správně provést vyhýbací manévr nebo jaký se vypořádat s přetáčivým a nedotáčivým smykem? Pokud patříte mezi aktivní řidiče nad 65 let, může ...

Kampaň Zůstaň nad vlivem se přidává k Týdnu nízkoprahových klubů

18.09.2020 | Další

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež po celé České republice otevřou v posledním zářijovém týdnu od 21. do 25. 9. 2020 své dveře široké veřejnosti. ...

Od pátku se rozšíří protiepidemická opatření ve školách a stravovacích zařízeních

17.09.2020 | Z regionu

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR Ministerstvo zdravotnictví přistupuje k dalším protiepidemickým opatřením. Resort rozšiřu ...

Ministerstvo zdravotnictví od pátku zakazuje vnitřní akce na stání pro více než deset lidí

16.09.2020 | Z regionu

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací zavádí Ministerstvo zdravotnictví nová opatření. Od pátku 18. září od 18 hodin se s výjimkou výstav, ...

Hasiči vyprošťovali řidiče, který s osobním vozem narazil do mostku a skončil převrácený přes mostek ve vzpříčené poloze

16.09.2020 | Krimi

RYCHNOVSKO - K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli v úterý 15. 9. odpoledne profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Solnice. Automobil havaroval mi ...

Oprava pevnosti Dobrošov na Náchodsku bude dražší. Vyjde na 117 milionů korun

16.09.2020 | Z regionu

Rekonstrukce předválečné pevnosti Dobrošov na Náchodsku bude o 22,3 milionu korun dražší než se předpokládalo. Po zvýšení nákladů, které v pondělí 14. ...

Světová rekordmanka Kratochvílová zve na Sokolský běh republiky po celém Česku

16.09.2020 | Z regionu

Jarmilu Kratochvílovou, držitelku světového rekordu na 800 m a majitelku stříbrné olympijské medaile z LOH v Moskvě 1980 asi nemusíme složitě představ ...

O víkendu uklidí dobrovolníci Česko po koronaturistické sezóně

16.09.2020 | Z regionu

Desítky tisíc dobrovolníků vyrazí již tuto sobotu (19. září) na úklid po nepořádných turistech. Akce proběhne již potřetí při Celosvětovém úklidovém d ...

Den za obnovu lesa - sázet půjdou herci, zpěváci i známí čeští olympionici

16.09.2020 | Z regionu

Na Den za obnovu lesa, který se uskuteční 17. října na třinácti místech po celé republice, se stále hlásí další významné osobnosti. Sázet stromky, sbí ...Pondělí 21.9.2020
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.