HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Krajské listy - Zprávy z Královéhradeckého kraje

Z regionu

Krajské listy - Zprávy z Královéhradeckého kraje Zdroj: Krajské listy - Zprávy z Královéhradeckého kraje |

Filharmonie Hradec Králové má nového šéfdirigenta, Švýcara Kaspara Zehndera. A zahajuje svou 41. sezónu

11. 9. 2018 | Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezóny Filharmonie Hradec Králové. Pro stávající i nové návštěvníky koncertů je opět přichystán barevný vějíř abonentních řad, stejně pestrý, jako nabídka připravovaných koncertů a představení.

Romantické výhledy, úžasné borůvkové knedle, zpocená těla: Vivat Sněžka. Český poutník

8. 9. 2018 | FOTOGALERIE Říká se, že každý Čech by měl alespoň jednou za život vystoupat pěšky na Sněžku. Na nás toto „poselství“ čeká právě dnes. Tak batoh na záda, energetické sušenky do kapsy a vzhůru na nejvyšší horu Česka!

Krkonošská Stezka má za sebou rok a devět novinek. Na příští rok chystá překvapení, nejpopulárnější je ale veverčák Emil

3. 9. 2018 | FOTO Stezka korunami stromů v Krkonoších má za sebou první rok existence. Za tu dobu ji navštívilo přes 330 000 návštěvníků. Mnoho z nich zažilo Stezku odlišně v závislosti na tom, jak na ní přibývaly nové edukativní i zábavné prvky. „Stezku neustále vylepšujeme, aby byla pro návštěvníky, kteří se k nám vracejí, stále atraktivní a aby zažili něco nového,“ říká Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů v Janských lázních. ...

Manipulativní, ponižující a útočný. Další trenér dostal čočku. Jenže ČR přišla možná o zlato, co se to děje?

29. 8. 2018 | Karolína Erbanová, naše reprezentantka v rychlobruslení, si dovolila dost. Veřejně se postavila proti trenérovi Petru Novákovi a oznámila, že právě kvůli němu a jeho metodám končí. O jejich vzájemných problémech se vědělo, to, že Karolína sekla s vrcholovým sportem úplně, je šok.

Člověk by plakal. Jsou v tahu střechy a část stropů. Požár krásného barokního zámku v Horním Maršově

22. 8. 2018 | FOTOGALERIE Požár, který vypukl v neděli 19. srpna ráno, zcela zničil veškeré střechy a část stropů. Národní památkový ústav se po zajištění zámku hasiči a policií soustředí na zdokumentování stávajícího stavu památky a zjištění míry poškození jeho památkových hodnot. Bude také všemožně napomáhat tomu, aby byly co nejdříve zahájeny práce na zajištění poškozených budov před zatékáním i před vstupem nepovolaných osob. ...

Vstávej, je válka, jsou tady Rusové. Já na to, co to meleš, jaký Rusáci… Srpen 1968 očima východočeských pamětníků

14. 8. 2018 | Jak vzpomínali na okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 pamětníci, obyvatelé Královéhradeckého kraje? Co v kritickou dobu dělali a jaké následky to pro ně mělo? I to zaznamenali dokumentaristé neziskové organizace Post Bellum.

Koulovačka v srpnu? Jde to, v Náchodě dokonce již v úterý. Na zimáku se ve východočeské metropoli bude dokonce bruslit

6. 8. 2018 | V úterý 7. srpna 2018 ve 13:30 hodin, při teplém slunečném počasí, budou mít návštěvníci Jiráskova koupaliště možnost okusit „zimu v parném létě“. Pro zpestření pobytu na koupališti bude přivezen sníh ze Zimního stadionu v Náchodě.

Největší amatérská divadelní přehlídka, Jiráskův Hronov, přichází s novým logem a připomene osudové osmičky

2. 8. 2018 | Nové logo, unikátní kulturní program i letní atmosféra festivalového stanového městečka. Tradiční divadelní přehlídka se již po osmdesáté osmé 3. srpna 2018 otevře (nejen) mladým lidem, kteří chtějí v létě prožít něco neopakovatelného.

Sucho a vedro, to je nebezpečná kombinace. V Královéhradeckém kraji nově platí zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě

26. 7. 2018 | Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek. Ty platí až do odvolání a týkají se především dodržování zákazu rozdělávání ohně ve volné přírodě.

Pražský akademický sochař daroval sochu městu jako výraz díků. ´Vítězslava´ již krášlí areál u náchodského zámku

20. 7. 2018 | Arnold Bartůněk, pražský akademický sochař a restaurátor, daroval městu Náchod svoji sochu s názvem Vítězslava. Umělec, dnes žijící v Litomyšli, uspořádal svou první samostatnou výstavu v roce 1987 právě v Náchodě.

Alarmující zjištění o nelegálním byznysu a zabíjení zvířat v Česku. Tak kde to proboha jsme?

19. 7. 2018 | Letošní sezóna není pro média v žádném případě okurková a je oproti jiným letům bohatá nejen na dramatické politické okamžiky, ale i jiné události. Do žhavých politických problémů se u nás připletl nebývalý skandál, kvůli němuž se na veřejnosti objevily šokující informace o nelegálním byznysu kolem chovu divokých šelem. V Česku si lze za několik tisíc bez problémů koupit mláďata odebraná matkám a kvůli kůži, masu a kostní moučce jsou zabíjeni tygři. Vysoce ceněné části jejich těl jsou pak za zna ...

Nahlédněte do fascinujícího světa mořských živočichů: Výstava Pod mořskou hladinou v Hradci Králové

17. 7. 2018 | Pro období letních dovolených připravilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové výstavu s názvem Pod mořskou hladinou. Vernisáž se uskutečnila 28. června v Galerii moderního umění v Hradci Králové a výstava bude přístupna veřejnosti až do 23. září, každý den kromě pondělí vždy od 10 do 18 hodin.

Průlom v záchraně nosorožců bílých severních. Vědcům se podařilo vyvinout první hybridní embryo nosorožce

13. 7. 2018 | FOTO Nosorožci bílí severní (jinak též nosorožci tuponosí severní) jsou na samém pokraji vyhynutí – na světě přežívají pouze dvě samice tohoto druhu. Za použití metod umělé reprodukce ale nyní vědci v laboratoři zcela poprvé vyvinuli hybridní embryo spojením semene ze samce bílého severního a vajíčka samice příbuzného nosorožce bílého jižního.

Zajímavá letní atrakce, byť jen na pár hodin: Po česku na zadku. V Jičíně bude jeden den obří skluzavka

7. 7. 2018 | FOTOGALERIE Rada města schválila záměr a spolupráci s firmou Profesmedia, která město oslovila s možností provozu obří vodní skluzavky v jedné z jičínských ulic. Po jednání se zástupcem navrhovatele se město akci rozhodlo podpořit s tím, že gumová skluzavka bude instalována v ulici Jungmannova. Termínem konání je 4. srpen, v případě nepřízně počasí 18. srpen.

10 pódií, 100 kapel, muzikantů a DJs. Startuje legendární Rock for People s hlavní hvězdou Prodigy. Co si nenechat ujít?

3. 7. 2018 | FOTO Dnes, v úterý 3. července, odstartuje Večírkem pro nedočkavé jeden z nejstarších českých festivalů Rock for People. V průběhu následujících dnů se na 10 pódiích představí na 100 kapel, muzikantů a DJs. Návštěvníci se mohou těšit například na legendární The Prodigy, špičky britské indie rockové scény The Kooks a The Vaccines, hvězdnou Sigmu, opěvované americké rockery Skillet, dánskou heavymetalovou stálici Volbeat či nespoutané Beatsteaks. ...

Stačí nemít čtyřky a pětky. Za dobré vysvědčení se můžete vykoupat v hradeckém aquacentru zdarma, jedničkáři pak…

25. 6. 2018 | Školáci do 10 let s dobrým vysvědčením budou odměněni. Tradiční a velmi oblíbená akce proběhne od pátku 29. 6. do neděle 1. 7. Dětem stačí přijít v doprovodu dospělého, ukázat své vysvědčení, kde nemají čtyřky a pětky a strávit klidně celý den v aquacentru úplně zdarma. Dokonce jedničkáři, kteří přijdou co nejdřív, dostanou jako další odměnu hračku. K dispozici je pouze 50 hraček, tak neváhejte….

Konečně účinný lék na rýmu? To by si přál každý! Studentka z Jičínska za to získala ocenění od nobelisty Lehna

22. 6. 2018 | Nejúčinnější látky na světě proti Picornavirům - tedy rýmě, encefalitidě i hepatitidě A - vyvinula Ivana Mejdrová, talentovaná vědkyně z Bříšťan v Podkrkonoší, studující VŠCHT. Její vědecká práce nyní získala druhé místo v prestižní soutěži Cena Sanofi za farmacii. Ocenění mladé vědkyni osobně předal nositel Nobelovy ceny za chemii Jean-Marie Lehn. Kromě finančního ocenění získala Mejdrová také měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle svého výběru. Ocenění získal i olomoucký student Zdeněk Škr ...

„Chrám filmu“ se vrátil do podoby z dob první republiky. Biograf Český ráj v Jičíně je zpět

18. 6. 2018 | Budova Biografu Český ráj má za sebou kompletní rekonstrukci za 39,72 milionu Kč. Po více než rok trvajících pracích, které zajišťovala firma Chládek a Tintěra Pardubice, se dveře otevřely pro veřejnost. A že je se na co dívat. „Chrám filmu“, jak budově provozovatelé z Kulturních zařízení města Jičína přezdívají, se vrátil do podoby z dob první republiky.

To je snad epidemie. I v Hradci jsou trable s mosty, dělníci rozebrali starý most ve Svinarech

13. 6. 2018 | FOTOGALERIE Svinarský most, který je již téměř půl druhého roku uzavřen pro veškerou automobilovou dopravu, začali rozebírat pracovníci stavební firmy. Demontáž trvala do neděle. Chodci se na druhý břeh Orlice dostanou po provizorní lávce, která byla zprovozněna před několika dny. Na lávku byly také přeloženy inženýrské sítě.

Nejvytíženější je linka na Šerlich a Pomezní Boudy. Cyklobusy již vozí první kola. A v Hradci přibudou stojany

8. 6. 2018 | Sezona cyklobusů začala již v sobotu 2. června. Z měst až do hor a skalních měst vozí cyklisty i pěší turisty až do 30. září. Linky jezdí o sobotách, nedělích a ve svátek. Některé z nich během letních prázdnin každý den. Cyklobusovou dopravu financuje z větší části Královéhradecký kraj, přispívají jednotlivé mikroregiony.Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě osobního vozu a kamionu

V katastru části Žabokrky zasahovali včera profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Poplach jim byl vyhlášen kvůli dopravní nehodě osobního vozidla a kamionu s cisternou. ...

Poprvé má program Interreg svou výročku v Hradci

18.09.2018 | Z regionu

HRADEC KRÁLOVÉ - Operační program česko-polské přeshraniční spolupráce Interreg V-A ČR-Polsko bude mít ve čtvrtek a v pátek výroční konferenci v Aldis ...

Paměť národa s pomocí kraje natočí Příběhy našich sousedů

18.09.2018 | Z regionu

Královéhradečtí zastupitelé odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši 450 000 korun obecně prospěšné společnosti Post Bellum na projekt Příběhy našich so ...Středa 19.9.2018
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.