HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Nemocnice Královéhradeckého kraje obnovují běžný provoz. Přibývá plánovaných operací i ambulantních výkonů

30.04.2020
Provoz v krajských nemocnicích se čím dál více podobá běžnému režimu, přesto je tu ještě celá řada omezení, která brání obnovit provoz v plné šíři. Nemocnice v Náchodě, Jičíně a v Trutnově mají stále vyčleněná lůžka pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19 a v provozu stále zůstávají ve všech krajských nemocnicích odběrná místa, která obsluhuje vyčleněný personál. Kvůli uzavřeným školám také desítky zdravotních sester v domácnosti pečují o děti, v nemocnicích je proto složitá personální situace. K plánovaným výkonům a do ambulancí už ale postupně nemocnice zvou pacienty, kterým byl termín v březnu zrušen, nebo nemohli přijít na kontrolu.
Oblastní nemocnice Náchod | Foto: kr-kralovehradecky.cz
"Rozvolňování opatření v rámci krajských nemocnic jsme po pečlivém zvážení konzultovali také s Fakultní nemocnicí Hradec Králové, abychom měli jistotu, že obnova standartního rozsahu poskytované zdravotní péče neohrozí Covid-19 pozitivní pacienty, kteří by potřebovali nemocniční péči," ubezpečuje náměstek hejtmana Aleš Cabicar zodpovědný za krajské zdravotnictví.

Oblastní nemocnice Náchod: Covid centrum, které je dosud umístěno jak na rehabilitačním oddělení, tak na urologii, zůstane od příštího týdne pouze na urologii. Nemocnici to umožní připravit lůžka pro pacienty po ortopedických operacích. Už od minulého týdne v nemocnici probíhají například chirurgické operace a funguje také provoz některých ambulancí.

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou: V nemocnici už probíhají některé operace, například ortopedické, pacienti jsou opět zváni do ambulancí na kontroly a vyšetření. Provoz se tu vrací rychle k normálu.

Oblastní nemocnice Jičín: V provozu tu stále zůstává Covid centrum, které přijímá pacienty s podezřením na infekční nákazu. Snižuje se, ale počet lůžek, které byly pro tyto pacienty vyčleněny - ORL lůžkové oddělení, které sloužilo pro potřeby Covid centra začne sloužit pacientům po operacích. Do plného provozu se současně vrací Nemocnice v Novém Bydžově.

Oblastní nemocnice Trutnov: V prvním květnovém týdnu tu bude stále sloužit Covid centrum umístěné na rehabilitačním oddělení, které bude nově využívat pro své pacienty i Městská nemocnice ve Dvoře Králové. V dalším období budou pro pacienty s podezřením na Covid-19 k dispozici vyčleněná lůžka na jednotlivých odděleních, což nemocnici umožní obnovit ortopedickou operativu s následnou rehabilitační péčí.

Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem: V nemocnici se provoz vrací rychle k normálu. Pacienti už jsou zváni k plánovaným výkonům i do ambulancí. Zákaz návštěv hůře snášejí zejména pacienti následné péče, personál nemocnice se proto těmto pacientům věnuje i nad rámec svých povinností.

Odběrná místa Covid-19: Odběrové stany fungují nadále ve všech pěti nemocnicích Královéhradeckého kraje. O testování je v současné době velký zájem. Naši zdravotníci tu provedli vyšetření už více než 2000 pacientům, trutnovská laboratoř do dnešního dne otestovala přes 3100 vzorků. Během následujících dní začne s testováním na Covid-19 také mikrobiologická laboratoř v Oblastní nemocnici Náchod. Reagujeme také na poptávku zaměstnavatelů po testování pendlerů a nabízíme jim možnost odběru na odběrných místech v Náchodě a v Trutnově. V režimu samoplátců ale vyšetřujeme řádově jednotky lidí, nikoliv širokou veřejnost. Přednost mají pacienti s doporučením od lékaře.

"Ačkoliv současný vývoj situace z hlediska onemocnění Covid-19 v ČR je optimistický, stále musíme být připraveni, že může nastat opačný trend. Naše nemocnice jsou ale i na tuto variantu dobře nachystány," dodává Ivana Urešová, předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.
Zdroj: Královéhradecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Královéhradecké hlavní nádraží získá díky modernizaci víc nástupišť

Správa železnic hledá zhotovitele rozsáhlé modernizace hlavního nádraží v Hradci Králové, samotné práce by měly začít ještě letos. Nejvýznamnější stanice v kraji získá nové nástupiště, všechna stávající projdou celkovou rekonstrukcí. Jejím výsledkem ...

Ve východních Čechách zjistila ČOI ve více než polovině kontrol prodej alkoholu a tabákových výrobků mladistvým

Inspektoři České obchodní inspekce, regionální inspektorát Královéhradecký a Pardubický, uskutečnili v červnu v pěti kontrolních dnech mimořádnou kont ...

Sokolí rekord na Broumovsku: vyvedli tu 14 mláďat

Letos opustilo hnízda v chráněné krajinné oblasti Broumovsko nejvíce sokolích mláďat v novodobé historii. Zahnízdilo tu sedm párů sokolů, z hnízd vylé ...

V bývalých Vrbenského kasárnách v Hradci Králové vznikne největší přírodovědecká expozice v ČR

Královéhradecký kraj zahájil největší investici do kultury, a to dlouho očekávanou revitalizaci objektu bývalých Vrbenského kasáren, která se promění ...

Pardubice a Hradec Králové hlásí další společné dokončené projekty

Pardubice tento týden přivítaly na dalším jednání klíčové partnery aglomerace. Program byl po čtvrt roce opět nabitý - projekty z oblasti dopravy, živ ...

Sobota 13.7.2024
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes