HradecKrálovéDnes.cz
HradecKrálovéDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

V Červeném Kostelci se otevřou nové zdravotnické obory - nutriční asistent a masér ve zdravotnictví

01.02.2022
Součástí strategických záměrů v oblasti školství Královéhradeckého kraje je rozšíření Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Trutnově. Zřídí nové pracoviště v Červeném Kostelci, kde od školního roku 2022/2023 mimo jiné začne výuka dvou nových studijních oborů - nutriční asistent a masér ve zdravotnictví.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
"Trutnovská zdravotnická škola od příštího školního roku v Červeném Kostelci nabídne dva nové studijní obory, které se zatím na žádné střední škole v Královéhradeckém kraji nevyučují. Jedná se o obory nutriční asistent a masér ve zdravotnictví," říká náměstek Arnošt Štěpánek odpovědný za krajské školství.

Škola u nových oborů přizpůsobí školní vzdělávací program potřebám regionu, zejména uplatnění absolventů v oblasti péče v lůžkových zařízeních, zařízeních paliativní péče a sociálních služeb, případně v dalších oblastech. Zájem a podporu novým oborům deklaroval management lázeňských zařízení v regionu.

"Současná populace stárne, lidem přibývají zdravotní obtíže a někteří trpí také klinicky velkou nadváhou, což má velké následky na jejich zdraví. Dnes u dětí vidíme nárůst dětské obezity, a to je přesně téma, které dokáží nutriční terapeuti řešit," doplňuje náměstek Štěpánek.

Kromě nových oborů také ty tradiční

V Červeném Kostelci budou zájemci moci také studovat tradiční obory jako praktická sestra a diplomovaná všeobecná sestra. Potřebnou praxi budou středoškoláci získávat v krajských nemocnicích.

"Trend potřeby zdravotnických a pečovatelských oborů jednoznačně roste. Na Červenokostelecku je silná a významná aktivita pečovatelských, charitních a sociálních služeb s dobrou perspektivou pro uplatnění absolventů, proto věříme, že o studijní obory bude zájem," dodává náměstek Štěpánek.

Z důvodu naplnění kapacity školy na trutnovském pracovišti bylo zápisem nového místa poskytovaného vzdělání v Červeném Kostelci a zápisem dvou nových oborů v rejstříku škol a školských zařízení nutné zvýšit nejvyšší povolený počet žáků celé trutnovské střední školy z 620 na 850 žáků. Uchazeči o studium ve školním roce 2022/23 mohou pro první kolo přijímacího řízení podat přihlášku řediteli střední školy do 1. března 2022.

Rozšířením trutnovské školy do Červeného Kostelce vznikne stabilní pracoviště s odpovídající oborovou nabídkou a dostatečným počtem nabízených míst, které vychází i ze snahy Královéhradeckého kraje řešit kritickou personální situaci zdravotnických a sociálních zařízení v regionu, a to zajištěním dostatku absolventů zdravotnických oborů i v budoucnu.

Zřízení pracoviště zdravotnické školy v Červeném Kostelci umožnil přesun výuky oborů Střední průmyslové školy Otty Wichterleho právě z Červeného Kostelce zpět do Velkého Poříčí.

Zdroj: Královéhradecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Královéhradecký kraj už zná nominované výrobky na Regionální potravinu roku 2024

Spotřebitelé v Královéhradeckém kraji již znají nominované produkty na prestižní ocenění značkou Regionální potravina. Letos se v tomto regionu do soutěže přihlásilo 35 místních výrobců se 146 produkty. Mezi nominovanými produkty je například ...

ČEZ: Přijďte s námi oslavit Den země na Hučák! Budeme se na vás těšit v neděli 21. dubna

Přijďte k nám na Hučák oslavit Den Země. Pro děti bude připravena naučná stezka zaměřená na ochranu přírody, recyklaci a šetření energií. Děti i dospě ...

V loňském roce zaplatila VZP za léčbu hemofilie téměř miliardu korun

Hemofilie je vzácné dědičné onemocnění, které se projevuje poruchou srážlivosti krve. Vloni se s ním léčilo 1326 klientů VZP (dvakrát více mužů). Léčb ...

Královéhradecký kraj rozdělí mezi provozovatele prodejen na venkově přes 4 miliony korun

Královéhradecký kraj opět rozdělí další finanční prostředky provozovatelům malých prodejen na venkově. Provozovatelé obchodů v obcích či jejich místní ...

Hračka Jeepu na baterie představuje vážné riziko, zjistila inspekce

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko pro životní prostředí. Jde o výrobek Hračka ...

Neděle 21.4.2024
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes